Клімат в Україні змінюється, так як погода різко переходить від літньої спеки до злив, сухих гроз, пилових бур. Про це повідомила метеоролог Тетяна Адаменко в інтерв’ю УНІАН

Погоду у всьому світі можна назвати кліматичних шоком. Зміни почалися вже давно через глобальне потепління. Кліматологи раніше вже розрахували декілька сценаріїв розвитку подій. В останньому, за 2019 рік, говориться, що наступні п’ять років будуть найтеплішими за весь час спостережень. Україна рухається в цьому напрямку.
Зсув кліматичних зон Наприклад, в Україні кліматичні зони зміщуються на північ. Ця частина території все більше набуває рис північного степу. Тобто, Полісся стає схожим на степ. Спека і посуха стають все більш катастрофічними.
Також переважають екстремальні погодні явища. Вони часто починаються в невластивий для них сезон і на різних територіях, де раніше такого не було.
Тепер й сезони в Україні будуть інші.
Погода в 2020 році в Україні Так, в країні була “рожева зима”: були відсутні морози і сніг, йшли крижані дощі. Разом з тим не було як такої і весни. Сезони починають змішуватися.
“Березень у нас був теплішим, ніж квітень, квітень відповідав своїми показниками, але травень був холоднішим, ніж квітень. Переплутали все. При цьому в поточному році було катастрофічно багато заморозків”, – зазначила метеоролог.
Літо також не минуло без катаклізм: червень був досить холодним, але в перебігу трьох днів температура підвищилася на 20 градусів.
“Як результат – на території країни переважаючий фон був 30-35 градусів, на півдні – 37-38 градусів. У першій декаді липня високі температури – від 31 до 32 градусів були зафіксовані на заході країни, незважаючи на зливи та сирість, на решті території – 33-37 градусів. У Луганській і Донецькій, південних областях температура підвищувалася до 39-41 градуса. І це після холодних травня і першої декади червня. Такі температурні супер-гойдалки раніше були винятковою подією. До речі, нинішній червень посів четверту позицію в рейтингу найтепліших червнів за весь час спостережень”, – розповіла Адаменко.