У цю пору можливі пізні весняні заморозки. Треба стежити за температурою і слухати прогнози, щоб заздалегідь знати небезпека їх настання. За спостереженнями фенологи, якщо спливе на поверхню води в ставку лист латаття, білої річковий латаття, – це вірна прикмета, що нічних заморозків більше не буде.

Час вносити добрива. Оптимально закладення добрив в борозни глибиною 10-15 см під ягідні культури і 15-20 для плодових.

Молодий сад. На початку місяця закінчите посадку плодових дерев. Зазвичай деревця висаджують в перший тиждень після початку польових робіт. Саджанці яблуні, висаджені восени, огляньте, а зайве заглибити обережно підніміть. Грунт навколо посаджених восени або навесні дерев замульчируйте, попередньо розпушити.

На бідних грунтах молоді дерева яблуні, груші, сливи, вишні підгодуйте азотом. Якщо восени не внесли фосфорні та калійні добрива, непозднее це зробити в першій декаді травня. Дерева, у яких кора на стовбурі пошкоджена гризунами, морозобоін або вражена раком, прищепити містком. У молодих дерев рани діаметром до 10 см добре заростають після зарівнювання країв, обмазки варом і обв’язки (чорною поліетиленовою плівкою, мішковиною тощо).