На території області тривають поліцейські заходи, під час яких правоохоронці викривають порушення карантинних обмежень розважальними закладами та закладами громадського харчування. Про це повідомляє офіційний сайт Головного управління Національної поліції України в Київській області.

Так, розважальний захід на річковій баржі, де людям надавали послуги з відпочинку на воді, відбувався з порушеннями публічного порядку та карантинних заходів. Переобладнану баржу з відпочивальниками виявили працівники Вишгородського відділу поліції на території місцевої водойми.  Для розважальних заходів тут було встановлено апаратуру, ілюмінацію, меблі та облаштовано кухню.  Всього на борту перебувало майже 300 відпочивальників та обслуговуючий персонал.  Таким чином було порушено умови адаптивного карантину. Тож, поліцейські оглянули судно та вилучили речові докази.

За цим фактом поліція відкрила шість  кримінальних проваджень, а саме: за ст. 293 (Групове порушення громадського порядку), ч. 2 ст. 276 (Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту), ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням), ст. 356 (Самоправство), ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), ч. 2 ст. 15 ст. 417 (Замах на порушення правил кораблеводіння) Кримінального Кодексу України.

Нині  поліція встановлює коло осіб, причетних до організації діяльності нічного закладу на воді, які  порушили правила адаптивного карантину та інші вимоги чинного законодавства.

Ще 13 порушень карантинних заходів поліцейські викрили в Києво-Святошинському, Броварському, Обухівському районах,  містах  Васильків, Вишгород, Українка, Біла Церква та селищі Бородянка.

За  фактами порушень вимог адаптивного карантину стосовно власників та адміністраторів складено  протоколи за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Їм загрожує штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Зазначимо, що з початку карантинних заходів працівники поліції склали 841 адміністративний протокол за ст.44-3 КУПАП.

Профілактичні заходи тривають.