Пішов вже другий місяць із дня вибуху в столичній десятиповерховому будинку на Позняках. Вранці 21 червня в Києві на вулиці Соломії Крушельницької прогримів вибух, в результаті якого загинули п’ятеро людей. Десятки людей залишилися без житла. За однією з попередніх версій, стався вибух газу.

Постраждалі від вибуху хоч і отримали нове житло, але ще не переселилися туди. Подробиці Будпорталу розповіла Марина Л. – мешканка квартири, поруч з якою перебував передбачуваний епіцентр вибуху.  “За цей час нам показали нове житло, ми їздили на його перегляд, – розповідає Марина Л. – Дата заселення нам поки не відома, ми подали документи на оформлення, чекаємо. Така ж ситуація і у тих сусідів, яких ми знаємо” .  За словами жінки, її сім’я отримала квартиру, метраж якої перевищує площу колишнього житла.

“Що стосується речей, які залишалися у будинку, який вибухнув, то тим, хто проживав з першого до четвертого поверху – їм речі віддали. Йдеться про речі, які можна було викинути з вікна. Ці речі складали в простирадла і викидали з вікон. Все, хто жив вище четвертого поверху, не отримали жодної речі. За нашими даними, зруйновану частину будинку будуть розбирати, закінчити планують до початку опалювального сезону “, – говорить Марина.

Також вона додала, що зараз її сім’я живе в готелі “Укрзалізниці”.

“Хоч ми і не вдома, але нам в усьому тут йдуть назустріч. Живемо далі, відновили основні документи, але сподіваємося, що при демонтажі зруйнованої частини будинку будуть знайдені вцілілі документи. Наприклад, диплом, – каже Марина. – У нас був хом’як, його вийшло врятувати, але він був переданий комусь в руки і ця людина нам його не повернув, хоч я і питала про тварину у всіх, у кого могла “.

Житель уцілілої частини цього будинку, Олександр Р., який раніше заявив про можливі порушення газівників, зараз розповів нам, що в його квартирі демонтували тріснув шланг.

“Це відбувалося за участю газовиків і поліції. Сподіваюся, що причина вибуху буде встановлена ​​і винні будуть покарані”, – говорить Олександр.

Через газ в Україні вибухнуло майже 100 будинків: в Раді знайшли винних

Закріплять, а потім розберуть

До середини жовтня, коли в столиці починається опалювальний сезон, влада запланувала демонтаж зруйнованої частини будинку.

“Зараз йдуть слідчі дії, які проводять правоохоронні органи. Також готується проект по установці кріплення для того, щоб конструкція була закріплена, що залишилося майно – винесено звідти, а потім почнеться демонтаж. Завдання керівництвом міста поставлена ​​так, щоб ці роботи завершити до початку опалювального сезону “, – повідомив начальник управління з питань цивільного захисту Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук.

Проте на фото зробленому нашою редакцією 22.07 видно, о жодних робіт на об’єкті не відбувається