У суботу, 25 липня, в порт Одеси увійшли кораблі постійної військово-морської групи НАТО.  Про це поінформували в прес-центрі Військово-морських сил ЗСУ України. “Сьогодні, 25 липня, в порт Одеси зайшли кораблі постійної військово-морської групи Північноатлантичного альянсу SNMG2. Візит відбувся відповідно до Плану заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних сил України “, – наголошується в повідомленні.

Серед іноземних військових кораблів, які увійшли в порт: фрегати Королівських ВМС Іспанії “Alvaro De Bazan”, морських сил Румунії “REGINA MARIA” і ВМС Турецької Республіки “Yildirim”.  У цьому році група SNMG2 увійшла до складу учасників українсько-американських навчань “Сі Бриз – 2020”, які спрямовані на виконання спільних завдань зі сприяння безпеці в Чорноморському регіоні.  “У зв’язку із запобіганням поширенню гострої респіраторної інфекції COVID-19, відвідування мешканцями та гостями міста кораблів не передбачено”, – уточнили в прес-центрі.  Як інформує одеське видання “Думська”, п’ять кораблів НАТО увійшли в одеський порт сьогодні вранці. Раніше вони не раз “гостювали” в місті, крім “Alvaro De Bazan”, який вперше в Чорному морі і в Одесі. За даними видання, кораблі простоять в Одесі до 28 липня.

Варто відзначити, що українсько-американські навчання “Сі Бриз – 2020” стартували 20 липня (і триватимуть 7 днів). В цьому році в них беруть участь 8 країн: України, США, Болгарія, Грузія, Туреччина, Норвегія, Іспанія і Румунія.  Метою навчань є підвищення рівня сумісності підрозділів ВМС ЗС України, ВМС США, держав-партнерів і постійно діючих морських груп НАТО, в ході виконання спільних завдань зі сприяння безпеці в Чорноморському регіоні.  З метою запобігання поширенню коронавируса COVID-19 навчання проходять в безконтактному форматі з залученням виключно морського і повітряного компоненту.  Спільні українсько-американські навчання “Сі Бриз” беруть початок з 1997 року відповідно до “Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях військових відносин між Міноборони США та Міноборони України”, який був підписаний в 1993 році.  Україна планує провести в кінці вересня командно-штабні навчання за участю країн НАТО – в той час, коли Росія буде проводити свої військові навчання “Кавказ-2020”.