Лабораторно підтверджений випадок загибелі свиней від африканської чуми свиней (АЧС) в господарстві агрофірми “Глушки” в Білоцерківському районі Київщини. Місцеві владі 23 липня визнали територію свиноферми агрофірми епізоотичним вогнищем по АЧС і включили кілька населених пунктів району в захисну зону. Про це KV стало відомо з повідомлення прес-служби Білоцерківської райдержадміністрації (РДА).

Як повідомляється, в ході позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській РДА начальник Білоцерківського міськрайонного управління юстиції Головного управління Госпродпотребслужби в Київській області Володимир Вовкотруб поінформував присутніх про те, що випадок загибелі свиней від АЧС на свинофермі ТОВ Агрофірма “Глушки” був лабораторно підтверджений. Зараз фахівці проводять заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника хвороби.

Також повідомляється, що на засіданні було прийнято рішення про визнання території свиноферми ТОВ Агрофірма “Глушки” епізоотичним вогнищем по АЧС і встановити карантин.

З метою недопущення поширення хвороби встановлено суворий контроль за протиепізоотичної ситуації в населених пунктах району. Зокрема, зоною захисту визначено територію населених пунктів сіл Глушки і Храпачі, зоною нагляду – смт Терезине, с. Вільна Тарасівка, с. Олійникова Слобода і с. Скребиші Білоцерківського району.

Білоцерківському відділу поліції ГУ Нацполіціі в Київській області доручено забезпечити ліквідацію стихійних місць торгівлі живими тваринами (свинями) і непереробленому продукцією тваринного походження.