Прокурор Києва Олег Кіпер підтверджує факт роботи позаштатним радником глави Офісу президента до виконання рішення суду про поновлення його на органах прокуратури і підкреслює, що термін “люструвати” до нього вже не застосовується.

“Після люстрації для мене, як і для моєї сім’ї, були важкі часи … У 2016 році я отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, після цього заснував адвокатське об’єднання … З квітня 2019 надавав професійну допомогу Офісу президента з питань діяльності правоохоронних органів . І вже на початок 2020 року одержав пропозицію стати одним з позаштатних радників на громадських засадах голови Офісу президента. на посаді радника також консультував з питань діяльності правоохоронних органів “, – розповів Кіпер в ексклюзивному бліц-інтерв’ю агентству” Інтерфакс-Україна “.

При цьому Кіпер підкреслив: “Звільнився я з Офісу президента після виконання рішення суду про моє поновлення в органах прокуратури”.

Відповідаючи на питання про те, як реагує на випади про призначення “люструвати” на посаду прокурора Києва, Кіпер сказав: “У вересні 2019 року суд визнав, що звільнення мене з посади відповідно до закону” Про очищення влади “незаконно і безпідставно. Ніяких фактів незаконних дій з мого боку або допомоги в узурпації влади не було, люстрація відбулася виключно через заняття посади, зазначеної в законі “.

“Суд, визнавши, що люстрація щодо мене було незаконним, також зобов’язав виключити моє прізвище зі списку люструвати осіб міністерства юстиції. Тому до мене термін” люструвати “вже не застосовується”, – підсумував він в інтерв’ю Інтерфакс – Україна