30 липня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Першим питанням Комісія затвердила Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року у містах з районним поділом з кількістю виборців 2 млн і більше осіб.

Оскільки у законодавстві були суперечності щодо формування районних виборчих комісій у містах з кількістю виборців 2 млн і більше, а також утворення територіальних виборчих округів у таких містах, ЦВК з метою забезпечення однакового застосування деяких положень законодавства України прийняла вище згадане роз’яснення.

Зокрема, у документі зазначено, що єдиний одномандатний міський виборчий округ з виборів Київського міського голови поділяється на 10 територіальних виборчих округів, межі яких збігаються з межами районів у місті Києві. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймається.

Територіальні виборчі округи з виборів депутатів Київської міської ради утворюються Київською міською виборчою комісією у порядку та строки, визначені Виборчим кодексом України.

Склад районних у місті Києві виборчих комісій формується Центральною виборчою комісією не пізніш як за сімдесят п’ять днів до дня чергових виборів (до 10 серпня 2020 року включно).

Подання кандидатур до складу районних у місті Києві виборчих комісій можуть вносити районні у місті Києві (у разі їх відсутності у структурі відповідної політичної партії – міська міста Києва) організації політичних партій, зазначені в частині другій статті 203 Кодексу, не раніше ніж за дев’яносто днів та не пізніш як за вісімдесят днів до дня чергових виборів (до 5 серпня 2020 року включно).

Районні в місті Києві виборчі комісії здійснюють повноваження, передбачені Кодексом.