Читайте на сторінках цього номеру:

Скрін 1 сторінки газети Нова Доба

Новий районний поділ: чи стане краще жити на Київщині?

Верховна Рада підтримала проект постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових.  За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів. Спочатку Раді пропонували створити 129 нових районів, пізніше їх кількість збільшили до 136. Водночас сьогодні, було проголосовано за створення 138 нових районів.  Про те, що зміниться з прийняттям цього документу для жителів Київщини, для місцевої влади і чи так має виглядати децентралізація «Нова Доба» поговорила із для міською Головою Яготина – Наталією Дзюбою. Це стародавнє, козацьке місто, згідно прийнятого рішення, відтепер буде частиною Бориспільського району й втратить функції райцентру.

Олександр Солонтай: Для України найкраща модель – це країна громад

Сьогоднішня влада  – не обтяжуючи себе громадськими консультаціями, однією постановою перетворила країну на територію великих шматків, різні експерти озвучують різні твердження щодо доцільності подібного штибу перетворень, але їхня кулуарність й швидкість, а також низький рівень обговорення із громадськістю державних рішень, які всіх нас стосуються, наштовхують на роздуми про передвибочу доцільність цих реформ. Але сталося – те що сталося, й «Нова Доба» попросила відомого експерта у галузі місцевого самоврядування  – Олександра Солонтая,  прокоментувати цю важливу постанову.

ОБИРАЄМО ЧЕСНО

 Верховна Рада внесла зміни до Виборчого кодексу. Цьому передувала адміністративна реформа – істотне укрупнення громад і районів. Унаслідок реформи кількість депутатів значно скоротиться, а отже – зросте конкуренція. 

Кандидати зможуть балотуватися щонайбільше до двох рад одночасно, хоча раніше могли змагатися одразу за 4 мандати. 

Для кожного кандидата чи кандидатки обов’язковою буде застава. Найбільше проблем із заставою матимуть самовисуванці, тому що в них ще немає виборчих рахунків, а заставу потрібно внести до реєстрації. Законотворці не додумалися владнати це питання.

Рух ЧЕСНО підготував огляд найсуттєвіших змін, аби пояснити виборцям і місцевим політикам, за якими правилами відбудуться вибори восени 2020 року. «Нова Доба» друкує цей експертний матеріал для жителів Київщини аби місцеві вибори у нашій області відбулися як прозорі й чесні. (передрук з УП)

ДІМ. САД.ГОРОД

Липнева пора для дачників є найбільш “ударною”, оскільки за такий короткий термін потрібно встигнути багато зробити на прибудинкових ділянках. «Нова Доба», нагадує,  які – 10 справ слід закінчити в саду і городі в першу чергу, щоб не втратити врожаю.

Липень, як правило, відрізняється спекотною погодою, а тому варто дотримуватися режиму поливання рослин. Недолік вологи може істотно вплинути на обсяг майбутнього врожаю.

Почитати усі матеріали можна тут: 18(28) серпень – Київська обласна газета Нова Доба