Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська заявила, що вважає себе переможцем на виборах і не визнає їхні попередні результати. – пише “Українська правда”.

Пряма мова C. Тихановської: “Звичайно, ми не визнаємо (результати виборів – ред.). Отримані нами цифри не збігаються з тими, що були озвучені”. Вона також зазначила, що не бачить підстав для свого арешту і не збирається залишати країну.  Кроки білоруської влади під час розгону демонстрацій вона назвала невідповідними, оскільки люди залишилися на ділянках, щоб захистити свої голоси.  Тіхановском підкреслила, що вона за мирні зміни і буде робити все, щоб розгони мітингів і арешти більше не повторилися. У штабі Тихановскої не виключають нових протестів в Білорусі і вимагають мирної передачі влади. Тихановском заявила, що вона здобула перемогу в Мінську за даними офіційних протоколів. Альтернативний підрахунок голосів триває.

ФОТО ПРОТОКОЛУ З ДВК М. МІНСЬК, У ЯКОМУ ЗАФІКСОВАНА ПЕРЕМОГА ТИХАНОВСЬКОЇ.

Обстановка у Міську та інших великих містах Білорусі загострюється.  У центрі Мінська закрили шість станцій метро: «Площа Леніна», «Жовтнева», «Купаловська», «Немиті», «Фрунзенська» і «Молодіжна».  Це зроблено “з метою забезпечення безпеки пасажирів”. Потяги слідують без зупинки.

Фото: Телеграм -канал Тут.by

Натомість, Україна закликає Республіку Білорусь до максимальної терпимості, відкритого діалогу та відмови від насильства, адже саме такий підхід дозволить забезпечити вихід з важкої кризової ситуації, наголошує Президент Володимир Зеленський.  «Ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства. Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що тільки широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни й забезпечити її подальший рух до свободи та демократії», – зазначив Глава держави.

«Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною й демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі», – підсумував Глава держави.

ДОВІДКА “НД”:

Прихильники Тихановскої у відповідь на офіційні результати вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. До їх розгону залучили ОМОН, зокрема автозак силовиків в’їхав у натовп протестуючих, а міліція стріляла гумовими кулями.  Крім того, влада перешкоджає доступу в інтернет і блокує самі новинні портали.  У день виборів президента Білорусі і напередодні в різних містах країни силовики затримали вже більше сотні людей. Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало використання спецзасобів проти мітингувальників.
Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи за фактами масових заворушень в Мінську і насильства по відношенню до співробітників міліції. Йдеться про затриманих в Мінську та інших містах, їм загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.