Лукашенко, який програв президентські вибори у Білорусі й застосовував каральні, незаконні заходи щодо мирних мітингувальників по всій країні – може бути позбавлений звання почесного доктора Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка.

З таким проханням звернулася Ініціативна група випускників та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка до ректора і членів вченої ради університету скасувати звання Почесного доктора КНУ Олександру Лукашенку.

На цю ініціативу вже є реакція проректора цього ВНЗ з науково-педагогічної роботи Володимира Бугрова, якого цитує “Інтерфакс-Україна“: “таке питання буде розглядати Вчена рада (Університету – ред.), яка й привласнює такі почесні звання.  Я, як член Вченої ради, “за” позбавлення Лукашенка звання почесного доктора КНУ” – додав професор.  За його словами, Вчена рада збирається під час навчального року, і, швидше за все, буде розглядати дане питання в вересні.

Мотиватор ініціативи: цю молоду дівчину, можливо студентку побили озброєні бандити перевдягнені у білоруських силовиків.

Довідка “НД”: Диплом почесного доктора Лукашенку вручив 5 листопада 2009 року нинішній ректор вишу Леонід Губерський.

Додатково: У Білорусі вже 5 день невщухають протести громадян, стосовно яких влада застосовує непропорційну силу: є вбиті й поранені.  Країну охоплюють масові забастовки на підприємствах. Громадяни обурюються повною фальсифікацією виборів Президента Білорусі. Зокрема, кандидатка у Президенти Білорусі – Світлана Тихановскька, вважає, що перемогла на виборах президента Білорусі, і вимагає мирної передачі влади. Вона перебуває у екзилі у Вільнюсі (Литва)