Станом на четвер, 20 серпня, у Києві зафіксували високий рівень забруднення повітря через пожежі на околицях міста. Йдеться, зокрема, про п’ять осередків.
Про це повідомляє управління екології та природних ресурсів КМДА. За останні дні в атмосферному повітрі столиці підвищився вміст продуктів горіння: формальдегіду, діоксиду азоту та діоксиду сірки. Так згідно з показниками Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, на Бессарабській і Деміївській площі та бульварі Лесі Українки перевищені допустимі концентрації діоксиду сірки, діоксиду азоту та формальдегіду. На Оболонському проспекті – діоксиду сірки та формальдегіду. На проспекті Науки – діоксиду сірки.
Як зазначив виконуючий обов’язки начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко, саме погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішків в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Якщо сказати простіше, спека і відповідно, високий тиск, а також слабкий вітер створюють додаткові умови для погіршення стану повітря. Фахівці стверджують, що така погода перешкоджає перемішуванню атмосферного повітря і навпаки сприяє накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі.
У Києві, окрім того, спостерігається високий рівень пожежної небезпеки, і нажаль, часто виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з високою температурою у повітрі та початком спалювання сухої рослинності населенням. Наприклад, за останню добу зафіксовано 5 осередків пожеж трави загальною площею 5,167 Га. А в Київській області ліквідовано 42 осередки пожеж трави на площі 45 Га. Також ліквідовано 3 осередки пожеж торфу, площею 0,5 Га.
«Варто зазначити, що у Києві у цьому році буде облаштована муніципальна система моніторингу атмосферного повітря, перші два пости на лівому березі будуть встановлені вже восени. А саме: на вул. Каунаській, 12, Дніпровський район, та вул. Декабристів, 1, Дарницький район. Загалом у Києві буде створено 22 пункти моніторингу. Серверна частина системи моніторингу буде розміщена у центрі обробки даних. А інформація з приладів буде доступна онлайн – планується її оприлюднення на сайті управління екології та природних ресурсів КМДА», – повідомив Олександр Савченко.
За даними порталу, який відстежує рівень забруднення повітря в режимі реального часу, Київ знаходиться у зеленій зоні і займає 66 місце в списку міст з найбільш забрудненим повітрям.