Через будівництво свого часу безлічі гідрологічних споруд, в тому числі Канівської ГЕС, великий Славутич-Дніпро перетворюється у «фрагментований водний ресурс».  Таку думку в ефірі ресурсу “ОбозТБ” висловила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

«Річка Дніпро, яка була нашою найбільшою артерією, втратила своє значення як річки. Це фрагментований водний ресурс, перегороджений дамбами, гідроспоруди, ГЕС », – сказала вона.  

У цьому контексті еколог підкреслила, що будівництво гідрологічних споруд в Україні від самого початку було ризикованим, і з точки зору безпеки мало сумнівні перспективи.

«Ми маємо великі проблеми з річками України. Вони втрачають свої природні течії, відбувається замулення, зміна гідрологічного режиму, це призводить до погіршення якості води. Ми втрачаємо річки через ці гідроспоруди», – розповіла Тетяна Тимочко. 

Вона додала також, що будівництво Канівської гідроакумулюючої електростанції, яке так лобіюють  певні  бізнес структури, в десять разів збільшить ризики, які існують на сьогоднішній день.  

Вчені Національної екологічної  ради України побоюються, зокрема, що через утворення пустот в конструкції Канівської ГЕС, вона може зазнати значних руйнувань і затопити значну частину Черкаської області. Якщо таке трапиться, дамби, які знаходяться нижче за течією Дніпра, включно із ДніпроГЕСом, також почнуть руйнуватися за принципом доміно.