У середу, 9 вересня о 19.00, відбудеться відкриття фотовиставки «Школи як території миру дітям».

Фотовиставка відбувається за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини, Міжнародною гуманітарною неурядовою організацією Save the Children у співпраці з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO) та Міністерством закордонних справ Норвегії.

Фотовиставка фотографа Саші Маслова через портрети дітей розкаже про те, як вони живуть в умовах збройного конфлікту, чи є школи безпечними для дітей та чи можна їх справді назвати „територіями миру”.

Учасники відкриття фотовиставки: Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини; Даріуш Зітек, Директор представництва Save the Children Україні; Сам’юель-Марі Фанон, Голова місії ECHO; Посол Норвегії в Україні пан Ерік Сведал; діти, їхні батьки.

Місце проведення: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка 12, Київ.

Акредитація журналістів до 14.00 9 вересня за телефоном 073 13 16 795, Вікторія.

Додатково

З початку збройного конфлікту на сході, понад 750 шкіл було пошкоджено або зруйновано, десятки дітей та вчителів постраждали від обстрілів, зафіксовано 37 випадків використання шкіл у військових цілях. Все це суттєво вплинуло на право на освіту для 670 000 дітей, які проживають у районах, розташованих поблизу лінії розмежування та поруч із нею.

Саме тому міжнародна спільнота визнала необхідність мобілізації дій для захисту освіти в умовах збройних конфліктів і проголосила 9 вересня Міжнародним днем захисту освіти від нападів, прийнявши резолюцію, яка підтверджує право на освіту для всіх та підкреслює важливість створення безпечного та сприятливого для навчання середовища в умовах гуманітарних криз.

Марія Сидоренко

за підтримку