У першому півріччі 2018 року Бориспіль та Бориспільський район увійшли до ТОП-5 у Київській області за сумою стягнутих коштів з неплатників аліментів, про це повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Київській області.

За 6 місяців цього року співробітникам міськрайонного відділу державної виконавчої служби вдалося повернути дітям міста 3 мільйони 686 тисяч гривень.

Всього по Київській області з початку року було стягнуто майже 66 мільйонів гривень аліментів – суму, яку вдалося повернути дітям за весь минулий рік. Позитивна динаміка пов’язана з реалізацією першого пакету законів про захист економічних прав дітей, який був прийнятий 6 лютого цього року, і передбачає обмеження неплатників аліментів у праві керування транспортним засобом, виїзду за кордон, полювання та володіння зброєю, а також вводить суспільно корисні роботи для злісних неплатників.

Крім того, 25 липня цього року Президентом України було підписано другий  пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, які вже незабаром почнуть діяти. Нове законодавство передбачає ще більшу відповідальність для батьків, які ухиляються від своїх обов’язків перед дітьми, але водночас вводить ряд податкових, фінансових та інших стимулів для добросовісних батьків.