Кожен, хто живе в цій місцевості знає про критичну ситуацію, яка склалася в адміністративних межах Халеп’янської сільської ради Обухівського району. Без перебільшення можна сказати, що тут складається катастрофа  екологічного характеру, до якої призвела діяльність приватного підприємства  «ВКФ «Альянс». Жителі скаржаться, що в їхньому селі постійно тхне. Кажуть, що на місцевій фермі постійно помирають свині, а власники скидають їх до ями з водою чи прикопують біля господарства замість належного захоронення. Більше 5 років активісти боролися з ситуацією, коли для вирощування свиней в кількості аж 840 голів ПП «ВКФ «Альянс» використовував  два сараї та допоміжні споруди на території майнового комплексу колишньої ферми колгоспу с. Халеп`я. І ось нещодавно, з’явилися й хороші новини!

На фото: Агнеса Олкова – Михницька

«При проведенні позапланового заходу державного контролю було встановлено, що територія ферми розміщена на відстані близько 100 м. від житлової забудови, близько 225 м. від дитячих закладів, близько 100 м. від артезіанської свердловини централізованого водопроводу сільської ради тоді як, мінімальний розмір санітарно-захисної зони від ферми (комплексу) по утриманню свиней до житлової забудови та прирівняних до неї об`єктів повинен становить не менше 500 м. (нормативна санітарно-захисна зона). Ми неодноразово надавали керівнику ферми приписи від Обухівської районної державної адміністрації! Нажаль, було повне ігнорування питання» – каже депутат Обухівської районної ради Агнеса Олкова-Михницька.  «Але завдяки  підтримці нового голови районної державної адміністрації Олександра Гомона питання було передано в суд та доведено до логічного рішення на користь громади!» – констатує депутат.

Свого пику ситуація сягнула, коли наприкінці квітня за заявою місцевої громади, на місце прибули вже правоохоронні органи. На той час мертві свині перебували на відкритому повітрі протягом трьох тижнів. Керівник ферми не надав паспорта місця видалення відходів, також у підприємства не було дозволу на викиди в атмосферне повітря.  Сама територія на той момент була захаращена відходами та забур’янена, а гній з ферми скидався у яму поруч. Керівництво ферми повідомило, що у господарстві немає ветеринара, тим часом свині періодично страждають від «легеневих» захворювань. Більше того – із завезеними 3 місяці тому тваринами не проводилося профілактичне карантинування, ветеринарні документи щодо них надані не були. Також були відсутні документи і під час останнього продажу свиней.

І ось нарешті, судове рішення винесено! Але попереду ще є боротьба з ВКФ «Альянс»  щодо покращення санітарно-епідемічної ситуації в селі Халеп’я, бо на даний час наслідки жахливі: в вигрібних ямах опариші, свердловини не можливо використовувати, не витримані норми  санітарного та природоохоронного законодавства.

« Це наша спільна перемога» – говорить Агнеса Олкова – Михницька, «я дякую усім активістам Халеп’я, особливо: Олегу Гончаруку, Ані Середі та Ігору Цехановському; дієвій підтримці працівників Обухівської РДА і його Голові»