Близько 100 тисяч виборців змінили або визначили виборчу адресу на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та отримали право голосувати за місцем фактичного проживання. Вперше в історії національних виборів зазначеною процедурою мали можливість скористатися орієнтовно 5,5 млн виборців, з яких 1,5 млн – внутрішньо переміщені особи, решта – трудові мігранти та виборці, які не мають зареєстрованого місця проживання.

Про нові можливості для виборців, які відкрив цей механізм, причини, що завадили їм скористатися правом змінити або визначити свою виборчу адресу, а також напрями заохочення виборців до активнішої та відповідальнішої участі у виборчих процесах у своїх територіальних громадах йтиметься під час прес-конференції  “Місцеві вибори за новими правилами: як і навіщо українці змінювали виборчу адресу?”, яка відбудеться 16 вересня о 12:00 за адресою: пл. Лесі Українки, 1 (внутрішній двір будівлі, в якій розміщена Центральна виборча комісія).

У заході беруть участь секретар Центральної виборчої комісії Олена Гатаулліна, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, виконавчий директор Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва, директор програм Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Роман Любченко, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України Ольга Одинокова, а також виборці, які успішно скористалися новою процедурою.

Акредитація на захід триватиме до 16:00 15 вересня за телефонами: 286-80-71, 256-82-80, 256-81-72.                                                                                                             

Представникам ЗМІ необхідно мати при собі паспорти та редакційні посвідчення.

Акредитація обов’язкова!!!

Окрім того, представники засобів масової інформації, які виявлять бажання взяти участь у прес-конференції, мають заповнити реєстраційну форму за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScmVcYH8hbgCu1XpsvT6Cqv9Vc1Sp6gSK6P6qpqORF0Jxgg/viewform. 

Також повідомляємо, що онлайн трансляція прес-конференції буде доступна на сторінках ЦВК у Фейсбук, Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” та ютуб-каналах ЦВК і “ГРУПИ ВПЛИВУ”.

 Джерело: Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії