Сьогодні у Центральній виборчій комісії відбулася робоча зустріч Голови Комісії Олега Діденка із заступником Міністра внутрішніх справ України Антоном Геращенком. У заході також взяла участь член ЦВК Ірина Єфремова, яка відповідає, зокрема, за координацію питань взаємодії Комісії з МВС України та Національною поліцією України з метою забезпечення виборчих прав громадян.

Метою зустрічі став обмін думками і чергові практичні напрацювання щодо поєднання зусиль двох відомств стосовно покращення взаємодії під час організації та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.  Зокрема, йшлося про підвищення ефективності інформаційної складової забезпечення виборчого процесу, зокрема, і в частині превенції різноманітних правопорушень, пов’язаних з виборами.

– Центральна виборча комісія має цілу низку практичних прикладів ефективної співпраці з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією на минулих виборах. Не менш результативно спрацювали наші колеги з правоохоронних органів, до сфери відповідальності яких входить боротьба з правопорушеннями виборчого законодавства, вже й під час місцевих виборів. Насамперед це стосувалося розслідувань щодо деяких порушень застосування процедури зміни виборчої адреси, які могли у майбутньому вплинути на результати виборів. Така оперативна робота, безумовно, дала ще й профілактичний ефект, – зазначив Голова ЦВК.

Відтак, на його думку, саме такий підхід – попередження будь-яких, навіть дрібних правопорушень слід взяти за основу майбутнього розширення співпраці. Зробити його спільним пріоритетом, який, без сумніву, допоможе досягти головної мети – проведення чесних виборів. Разом з тим  О. Діденко відзначив важливість інформаційної складової цього процесу, за допомогою якої суспільство повинно більш детально ознайомитися з новелами нового виборчого законодавства, в тому числі в частині відповідальності за його порушення. Задля цього сторони домовилися вже найближчим часом напрацювати низку спільних заходів інформаційно-просвітницького характеру, в тому числі регулярних для масмедіа.  Передбачається, що на них також відбуватиметься поточне детальне інформування суспільства про хід організації та підготовки місцевих виборів.

Своєю чергою А. Геращенко поінформував про систему роботи правоохоронців та нові напрацювання щодо забезпечення доброчесності виборчого процесу. Зокрема, за його словами, вже досить дієво працює геоінформаційний аналітичний портал МВС України Інформаційно-аналітична система “Місцеві вибори 2020”, який призначений для моніторингу здійснених правопорушень та відображення публічної інформації про стан громадської безпеки в режимі реального часу. “Нашим наступним кроком невдовзі стане запуск нового технологічного продукту – Чат-боту “Вибори-2020″, який значною мірою підвищить захист волевиявлення громадян”, зауважив   заступник Міністра внутрішніх справ України.

На завершення зустрічі член Комісії Ірина Єфремова наголосила на важливості  оперативної реалізації напрацьованих домовленостей на практиці: “Днями завершується висування і реєстрація кандидатів різного рівня. Тому надважливо ще раз донести до всіх суб’єктів виборчого процесу міру відповідальності за ті чи інші порушення під час передвиборної агітації. В цьому ж контексті ми готові говорити окремо й про “день тиші” та інші не менш важливі етапи виборчого процесу. Не маю сумніву, що такого роду роз’яснювальна робота носитиме профілактичний характер, суттєво зменшить кількість проблем, сприятиме унеможливленню потенційних  дій провокаційного характеру”.