Комісія розглянула окремі питання діяльності Кагарлицької міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області.

Так, до ЦВК надійшла скарга Київської обласної організації Політичної партії “НАШ КРАЙ”, у якій суб’єкт звернення просив, окрім іншого, встановити факт грубого порушення виборчого законодавства вказаною виборчою комісією, який полягав у її бездіяльності щодо реєстрації чотирьох кандидатів у депутати Кагарлицької міської ради від цієї місцевої організації політичної партії.

Розглянувши скаргу, інші наявні матеріали, а також пояснення голови Кагарлицької міської ТВК, Комісія зазначила, що наслідком протиправної бездіяльності цієї комісії стало позбавлення суб’єкта виборчого процесу гарантованого Конституцією України та Виборчим кодексом України права на участь у виборах. Окрім того, Комісія звернула увагу на порушення порядку ведення діловодства цією виборчою комісією.

Відтак ЦВК встановила факт одноразового грубого порушення Кагарлицькою міською ТВК законодавства України, який полягає у її бездіяльності, що виявилась у неприйнятті у встановлений законодавством строк рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації чотирьох кандидатів у депутати Кагарлицької міської ради, включених до виборчого списку вказаної місцевої організації політичної партії на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, та достроково припинила повноваження всього її складу.

При цьому встановлено, що місцеві організації політичних партій, за поданням яких до складу Кагарлицької міської ТВК було включено осіб, повноваження яких достроково припинено постановою ЦВК, можуть не пізніше 18 години 3 жовтня 2020 року подати до Комісії кандидатури для включення до її складу.

Також ЦВК зобов’язала Кагарлицьку міську ТВК після сформування її нового складу до 21 години 5 жовтня 2020 року повторно розглянути питання щодо реєстрації кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії “НАШ КРАЙ”, прийняти рішення та невідкладно надіслати до Комісії його копію.