Політичні уподобання жителів Києва і Київщини і окремих ОТГ, витрати на політрекламу та інше – політичне життя столичної області буяє

Партійні рейтинги на Київщині

Фундація соціально – правового захисту населення «Чинність закону» та Інститут розвитку самоорганізації населення провели опитування серед жителів Київщини щодо їхніх

Вибори на Київщині. Фото: Нова Доба

уподобань напередодні місцевих виборів. Опитування проводилося методом особистих (face-to-face) інтерв’ю за випадковою вибіркою у вересні 2020 року. Для проведення опитування на початковому етапі повністю випадковим чином генерувалися мобільні телефонні номери для всіх основних мобільних операторів України. Частка згенерованих номерів, які припадали на кожного мобільного оператора, була приблизно пропорційною до частки загалом мобільних номерів, які припадають на кожного мобільного оператора. У перебігу дослідження вивчалися думки і погляди дорослих жителів України (у віці 18 років і старше) з різних суспільно-політичних та соціально-економічних питань, які відповідали позитивно на питання: чи є ви жителем Київської області? Питання, яке ставилось звучало таким чином: Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?

Опитування показало, що лідером уподобань на Київщині й надалі залишається партія «Слуга народу», але вона втратила значну кількість свого електорату: наразі, згідно опитування, ця партія набирає 18,5% (проти 46,48 на виборах до Верховної ради у 2019 році), далі йде “Європейська солідарність” – 16,3; Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 10,1; «Наш край» – 6,1, «За Майбутнє» – 5,9. Водночас – 5% бар’єр долають: Партія “ОП – За життя” – 5,8%, , «Сила і честь» – 5,5, «Голос» – 5,2, «Перемога Пальчевського» – 5,1; Радикальна партія О. Ляшка – 4,8%;  Інші політсили, згідно опитування набирають значно менше за 5% голосів жителів Київської області.

 

Витрати на web – рекламу

В той же час, Рух «Чесно» повідомляє, що ще до початку офіційного старту компанії – українські сторінки у Facebook витратили на рекламу, пов’язану із соціальними питаннями, виборами або політикою, 468,5 тисячі доларів. У трійці лідерів сторінки партій “За майбутнє”, “Слуга народу” й “Наш край” – стверджує рух “Чесно”. Зокрема за твердженням

Web-агітація. Колаж з Інтернет

фахівців «Чесно», порівняно з проаналізованим у серпні періодом (січень-липень 2020 року), змінилися лідери за розміром витрат. Так, у ТОП-20 тепер інша трійка лідерів. Якщо в результаті попереднього аналізу найбільше витрачали сторінки Петра Порошенка, програми “Шустер LIVE” та Миколи Тищенка (усі троє взагалі вилетіли з ТОП-20, хоча тривалий час очолювали рейтинг), то тепер це сторінки партій “За майбутнє”, “Слуга народу” й “Наш край”.

 

Електоральні симпатії жителів Української ОТГ напередодні місцевих виборів

З 22 по 28 вересня соціологічний консорціум “Голос народу” на замовлення інформаційного порталу “Нова Київщина” провів опитування серед жителів Української ОТГ. Методами САТІ та “face-to-face” було опитано 614 осіб віком від 18 років із населених пунктів, які входять до складу Української ОТГ (Обухівський район. Київська область)

Майже чверть українчан (23,8%) задоволені ситуацією, що відбувається у місті. При цьому, майже половина (48,6%) вважають, що справи в Українській ОТГ йдуть в неправильному напрямку. 18,5% опитаних респондентів утрималися від відповіді. Лише 16,2% опитаних скоріше задоволені роботою місцевої влади. 67,4% – скоріше не задоволені. Утрималися від відповіді 14,1% опитаних респондентів.

На виборах до Української ОТГ 25,4% виборців готові підтримати партію “Слуга народу”, 13,2% – партію “Європейська Солідарність”. 11,7% підтримують ВО “Батьківщина”, 6,7% – Опозиційну платформу – За життя. Замикає п’ятірку партія “Сила і честь”, яку готові підтримати 6,1% опитаних.

Рейтинг лідерів перегонів в Української ОТГ. Колаж з Інтернет

Серед кандидатів на посаду голови Української ОТГ лідирує депутат Обухівської райради: Олкова-Михницька Агнеса (Сила і честь), за яку готові проголосувати 24,2% респондентів (серед тих, хто визначився). Кандидата від партії “Слуга народу” Оксану Кирилюк підтримують 12,8% опитаних українчан. За висуванця “Європейської Солідарності”, колишнього голову Обухівської РДА Олександра Туренка готові проголосувати 7,6% потенційних виборців. Решта кандидатів не набирають і 5% голосів:  так, в.о. міського голови Тетяну Кучер готові підтримати 3,6% опитаних.

Серед проблем, які турбують українчан найбільше (респондент мав змогу обрати не більше 5 відповідей), перше місце займає якість медичних послуг (45%). Проблема безпеки у населеному пункті турбує 37% опитаних, створення робочих місць – 32%. 24% респондентів переймаються, щодо якості дорожнього покриття.

Станом на 21 вересня 2020 року лідером передвиборчих перегонів до Київради є партія чинного міського голови Віталія Кличка

Згідно з нещодавнім опитуванням, проведеним групою “Рейтинг” з 4 до 9 вересня у столиці, лідером передвиборчих перегонів до Київради є партія чинного міського голови Віталія Кличка “УДАР” – 23,6% опитаних. На другому місці – “Слуга народу” з результатом 13,6%. На третьому – “Європейська солідарність”, за яку готові віддати свої голоси 13,1% виборців.

  1. “УДАР” – 23,6%.
  2. “Слуга народу” – 13,6%.
  3. “Європейська солідарність” – 13,1%.
  4. “Голос” – 8,2%.
  5. “Опозиційна платформа – За життя” – 7,4%.
  6. “Батьківщина” – 7,3%.

Усі інші не набирають 5%.

Календар новин

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031