Кабінет Міністрів України ухвалив низку кадрових рішень, що стосуються органів містобудування. Так, уряд змінив голову Державної архітектурно-будівельної інспекції та відсторонив керівників двох містобудівних відомств.

Під час свого позачергового засідання міністри відсторонили Юрія Васильченка з посади голови Державної інспекції містобудування. Про це повідомляє 24 канал

Також без посади залишився Олексій Башкіров, який був керівником Державної сервісної служби містобудування. Крім того, розпорядження про тимчасове виконання обов’язків голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Богданом Федоренком було визнано таким, що втратило силу.

Зауважимо, що ще 13 березня президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні ліквідують Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Замість Державної архітектурно-будівельної інспекції уряд створив три нових органи:

  • Державна сервісна служба містобудування,
  • Державне агентство техрегулювання,
  • Державна інспекція містобудування.

Що відомо про ДАБІ?

Державна архітектурно-будівельна інспекція – це центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. ДАБІ реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Йдеться про такі функції: архітектурно-будівельний контроль, дозвільні та реєстраційні функції, ліцензування.