Цієї суботи, 4 серпня, на Київщині розпочався сезон полювання на пернату дичину. Відділ комунікації поліції Київщини застерігає від необачності у поводженні зі зброєю та закликає неухильно дотримуватися діючих обмежень під час полювання!

“Цим ви вбережете від небезпеки себе та оточуючих вас людей. Відтак, наскільки вдалим буде новий сезон полювання, залежить у більшості від вас” – йдеться у повідомленні.

Отже мисливцям на полюванні, крім рушниці з набоями, потрібно мати: посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, картку відстрілу дичини, дозвіл на зброю, паспорт на собак мисливських порід.

Під час полювання в жодному разі не дозволяється використовувати штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо. Заборонено полювати ближче ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу), та в стані алкогольного сп’яніння.

Громадяни, які порушать правила: полюватимуть без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами, нестимуть адміністративну відповідальність згідно статті 85 КУпАП.. Також за незаконне полювання на тварин або на заборонених територіях статтею 248 ККУ визначено кримінальне покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 3-х років.

У разі виявлення порушень вимог щодо використання чи зберігання вогнепальної зброї, згідно з чинним законодавством, можливе анулювання дозволу на право носіння та зберігання зброї та вилучення її у власників.