За інформацією, яка надійшла до Секретаріату Центральної виборчої комісії від відповідних ТВК, станом на 11 листопада 2020 року встановлено результати майже 99,24 % виборів депутатів місцевих рад, а також майже                   99,51 % – сільських, селищних та міських голів.

Водночас ще не встановлено результати виборів депутатів 2 обласних, 2 районних, 5 міських, 2 селищних рад та 6 міських і 1 селищного голів. Затримка зумовлена двома причинами: численними оскарженнями субʼєктами виборчого процесу результатів виборів у судах та проведенням територіальними виборчими комісіями повторного підрахунку голосів виборців на окремих виборчих дільницях.

Так, через судові оскарження Марганецька міська ТВК (Дніпропетровська область) не встановила результати виборів міського голови, а Криворізька міська ТВК – депутатів міської ради та міського голови.  Овруцька міська ТВК (Житомирська область) та Камʼянська міська ТВК (Черкаська область) досі не встановили результати виборів депутатів міської ради та міського голови через судові рішення щодо повторного підрахунку голосів виборців та складання уточнених протоколів про підрахунок голосів відповідно. Своєю чергою повторний підрахунок голосів за рішенням суду став причиною затримки встановлення результатів виборів депутатів селищної ради та селищного голови Коцюбинською селищною ТВК (Київська область), а також депутатів селищної ради  Калинівською селищною ТВК (Київська область).

Разом з тим Васильківська міська ТВК (Київська область) та Чернівецька міська ТВК мають встановити підсумки та результати місцевих виборів (депутатів міських рад та міських голів) сьогодні до кінця дня. Відповідно через не встановлення підсумків голосування зазначеними комісіями поки що не встановлені й результати виборів депутатів Київської та Чернівецької обласних рад, а також Обухівської та Чернівецької районних рад.

Всі проблемні ситуації перебувають на контролі Центральної виборчої комісії. Комісія вживала та продовжує вживати в межах своїх повноважень всі можливі заходи задля якнайшвидшого встановлення результатів місцевих виборів.

Так, зокрема, для налагодження повноцінної роботи зі встановлення підсумків та результатів місцевих виборів до Чернівецької міської ТВК була направлена група працівників Секретаріату Комісії. А саму ТВК вчора постановою ЦВК було зобовʼязано до 24 години 11 листопада 2020 року встановити відповідні підсумки та результати.

Слід також наголосити, що Центральна виборча комісія не встановлює результати місцевих виборів. Відповідно до Виборчого кодексу України результати місцевих виборів встановлюють відповідні територіальні виборчі комісії та не пізніш як на пʼятий день після дня встановлення офіційно оприлюднюють їх у місцевих засобах масової інформації. Таким чином розміщені на офіційному вебсайті ЦВК результати місцевих виборів не можна вважати офіційними, вони мають винятково інформаційний характер.

                                                                                       Джерело: Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії