Під час пленарного засідання першої сесії Київської обласної ради VIII скликання було ухвалено надзвичайно важливі рішення для життєзабезпечення області  наступного року.

На початку засідання голова обласної ради Олександр Скляров запросив  до зали представників національної скаутської організації «Пласт Київщини», які  передали керівникам області благодатний Вифлиємський вогонь  як символ миру та благополуччя.

 

У залі зареєструвалося 45 депутатів (фракції політичних партій «Слуга народу», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та «Опозиційна платформа – За життя»).

Потім депутати перейшли до обговорення порядку денного. Олександр Скляров поінформував присутніх, що до обласної ради надійшов лист від обласної державної адміністрації з проханням внести до порядку денного важливі питання соціально-економічного розвитку Київщини. Депутати підтримали запропонований порядок денний (40 питань)  більшістю голосів.  Серед них – питання про регламент,  постійні комісії та президію обласної ради. Значна кількість питань стосувалися внесення змін до комплексних цільових програм, що діють у сферах  освіти, медицини, екології, енергозбереження, розвитку автомобільних доріг, будівництва та ремонту об’єктів інфраструктури, підтримки фізичної культури та спорту, розвитку сільського господарства та сільських територій, профілактики та протидії злочинності.

 

Депутати ухвалили й нові програми соціально-економічного розвитку. Серед них – цільові програми «Турбота»; соціальної підтримки учасників АТО/ООС та їхніх родин, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, а також  Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності; будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури; комплексної програми розвитку культури; програми розвитку туризму. Також було затверджено комплексну програму «Здоров’я Київщини» на 2021 – 2023 роки.

Депутати внесли зміни до Плану заходів з реалізації в 2021 – 2023 роках Стратегії розвитку Київщини на 2021 – 2027 роки і затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2021 рік. Після цього голова Київської обласної ради Олександр Скляров поставив на голосування питання «Про обласний бюджет Київської області на 2021 рік». Головний фінансовий документ було ухвалено більшістю голосів депутатського складу обласної ради. А це значить, що з початку нового року на Київщині будуть стабільно фінансуватися важливі соціальні сфери, зокрема, медицина, освіта, культура. Надаватиметься підтримка пільговим категоріям громадян та мешканцям області, які опинилися в скрутних соціальних умовах.

«Твердо переконаний, що в цій залі не повинно бути політики, – прокоментував результати засідання голова Київської обласної ради Олександр Скляров. – Тому з перших своїх засідань обласна рада працює на  розвиток громади та поліпшення якості життя мешканців Київщини. І нинішня сесія – цьому підтвердження. До конструктивної роботи ми запрошуємо й представників інших депутатських фракцій».

Основні показники головного фінансового документа на 2021 рік прокоментував  заступник голови обласної ради Валерій Ксьонзенко, який під час минулого скликання КОР обіймав посаду голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів.

 

«Бюджет наступного  року складає 4,9 мільярда гривень, торік був 5,6 мільярда гривень. Скорочення відбулося  за рахунок субвенцій. Скажімо, якщо раніше,  медичні, освітянські субвенції проходили через область, то нині вони спрямовуються безпосередньо на об’єднані територіальні громади. Закладено зростання бюджету в 2,9 мільярда гривень. Такі прогнози пов’язані зі зростанням мінімальної заробітної плати, адже основну частку доходу обласного бюджету складає ПДФО. Бюджет розвитку Київщини – 765 мільйонів гривень», – зазначив Валерій Ксьонзенко.

На завершення роботи першої сесії депутати ухвалили рішення про перейменування комунальної установи КОР «Київський обласний інформаційно-ресурсний, методичний центр «Родина» на комунальну установу КОР «Київський обласний центр допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в АТО/ООС, та їх сім’ям». Відповідні зміни було внесено й до положення про цю установу.

Зважаючи на тривалу роботу в постійних комісіях з опрацювання питань, винесених на пленарне засідання сесії, більшість із них депутати ухвалили «пакетним голосуванням».

У роботі пленарного засідання першої сесії Київської обласної ради взяли участь голова КОДА Василь Володін, народні депутати України Ольга Василевська-Смаглюк, Костянтин Бондарєв, Олександр Дубінський та Олександр Качний.

Джерело: прес-служба Київської облради