Наразі попит на насіння амаранту перевищує пропозицію. За прогнозом фахівців, зростання попиту спостерігатиметься до 2020 року, тому, фермери, які вирішать вирощувати цю культуру мають хороші перспективи.

На думку Олександра Дуди, голови ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції», подальший розвиток амарантового бізнесу в Україні дозволить експортувати вироблену продукцію, адже якість амаранту, вирощеного в Україні, є дуже високою, пише Kurkul.com.

«Ми поки що не експортуємо насіння, хоча попит за ціною 1,1тис.-1,3 тис. євро/т на органічний амарант існує. Поки що Україна тільки наближається до 1% всього світового ринку амарантової продукції. Нам є куди розвиватися. Бо якість насіння амаранту, яке вирощується в Україні дуже висока завдяки ґрунтово-кліматичним умовам. Це визнано в світі», — зазначив Олександр Дуда.

За його словами, вже зараз в Україні з амаранту виробляють олію, борошно, крупи, пластівці, панірувальні сухарі, хліб, макарони, фармацевтичні препарати та косметичні засоби, прикормки для риб, суміші для дитячого харчування, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, попамарант, екстракти, фіточай, трав’яні гранули тощо.

Корисний, але маловідомий  

Амарант — одне з найдавніших зернових, що вирощувалося ацтеками заради вкрай цінних зерен. Якщо вірити історичним даним, вони і насіння Чіа становили майже 80% щоденного раціону американських племен.

Сьогодні про дивовижні властивості амаранту чула велика кількість людей. І в нашій країні, і за кордоном, ось уже понад 30 років активно досліджуються всі корисні властивості щириці, а також ведуться пошуки нових можливостей медичного, косметичного і харчового використання цієї рослини.

При тому, що амарант досить добре вивчений, існує кілька помилок і невідомих фактів про нього. Саме через них люди до кінця не розуміють, як використовувати найширші можливості щириці.