23 грудня відбувся традиційний науково-просвітницький захід «Краєзнавчі зустрічі». Цього разу місцем для спілкування краєзнавчого загалу стала онлайн-платформа сервісу Google Meet. На початку зустрічі до її учасників звернувся голова Переяславського осередку Національної спілки краєзнавців України к.і.н., професор, заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи Олександр Колибенко. Зокрема, він проінформував дослідницьку спільноту щодо кількості видань, які останнім часом було підготовлено науковцями Заповідника.

У межах заходу відбулося знайомство з науковими проектами НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав». Про них присутнім розповів завідувач підрозділу, к.і.н. Тарас Нагайко. Втім, основну увагу організаторів цьогорічних «Краєзнавчих зустрічей» було приділено презентації монографічного видання «Змійові» вали Переяславщини». Його автор – старший науковий співробітник Музею космосу НІЕЗ «Переяслав» Серій Вовкодав – розповів про причини свого наукового зацікавлення темою, а також представив отримані результати. Під час ознайомлення з книгою у якості наочності дослідник представив значну кількість візуальних матеріалів: планів, схем, світлин, супутникових знімків, графічних реконструкцій тощо. У процесі спілкування автор відповів на запитання стосовно методики дослідницького пошуку, власних теорій та висновків. В обговоренні теми взяли участь зацікавлені колеги. Зокрема, член правління НСКУ, секретар Київського обласного осередку, почесний краєзнавець України Євген Букет поставив запитання щодо датування оборонних споруд. З питанням стосовно документальних джерел та локалізації фрагментів досліджуваних пам’яток звернувся аспірант Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Андрій Кравцов. Про плідну співпрацю краєзнавців та місцевого університету зауважила директор бібліотеки Ольга Шкира та викладачкафедри документознавства, канд. пед. наук, доц. Андрій Іващенко.

Загалом участь у заході взяли близько 40 осіб, колеги з інших міст, науковці НІЕЗ «Переяслав», місцеві краєзнавці, викладачі та студенти Університету Григорія Сковороди у Переяславі.

Інф. НДВ історичного краєзнавства