У 2020 році через професійну діяльність було вбито 50 журналістів, більшість смертей (68%) відбулося в країнах, де немає військових конфліктів. Про це йдеться у звіті організації “Репортери без кордонів”

У звіті, що охоплює період від 1 січня до 15 грудня 2020 року вказано, що найбільше журналістів вбивають у країнах, які вважаються “мирними”.

Якщо у 2016 році 58% випадків загибелі співробітників ЗМІ відбувалися в зонах бойових дій, то зараз тільки третина (32%) смертельних випадків припала на такі країни як Сирія, Ємен, Афганістан та Ірак, де тривають військові конфлікти різної інтенсивності, йдеться в доповіді.

Серед всіх журналістів, які загинули у 2020 році, навмисно вбили 84 відсотки. У 2019 ця частка становила 63 відсотки. Повідомляється, що деякі журналісти були вбиті з особливою жорстокістю. Найбільша кількість загиблих журналістів у Мексиці (8), Індії (4), Філіппінах і Гондурасі (3).

Два тижні тому в першій частині доповіді “Репортерів без кордонів” йшлося про те, що майже 400 журналістів з усього світу відбувають тюремні терміни через свою професійну діяльність.

Понад половина журналістів перебувають у в’язницях п’яти країн: Китаю, Саудівської Аравії, Єгипту, В’єтнаму і Сирії. У порівнянні з минулим роком на 35 відсотків збільшилася кількість жінок-журналісток, відправлених під варту, з 31 до 42.

Джерело: “Українська правда” з посиланням на звіт міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”