За даними компанії Global Firepower Україна зайняла 25-у позицію в щорічному рейтингу армій світу, який традиційно складає ця компанія. По своїй бойовій міці Збройні сили України знаходиться між В’єтнамом і Таїландом. Перше місце з 138 країн, які увійшли до рейтингу, займають США. На другому – Росія, топ-трійку замикає Китай.

Бійці Військово – Морських Сил України. Фото: Олег Спорников

Також до першої десятки входять Індія, Японія, Південна Корея, Франція, Великобританія, Бразилія і Пакистан. Відзначимо, що в минулому році ВСУ по боєздатності займали 27-е місце в рейтингу Global Firepower Index, а в позаминулому – 29-е (цей показник виявився нижчим, ніж до початку війни в Донбасі). Рейтинг Global Firepower складається в США приватними аналітиками і експертами і не вважається офіційним, що дає привід незадоволеним і скептикам для сумнівів.

Однак за багато років своєї діяльності він став, мабуть, найавторитетнішим з усіх існуючих у світі. Саме на нього посилаються найбільші світові ЗМІ (включаючи Forbes, Newsweek і ін.), А також офіційні особи багатьох країн – від військових до глав держав.

Авіація військово-повітряних сил україни. Фото: Олег Спорников

Крім власне військової потужності армії рейтинг враховує людський і економічний потенціал, силу парамілітарних формувань в країні і інші параметри.