25 жовтня 2020 в Україні відбулись місцеві вибори. В них взяли участь 10 556 621 виборець. Це 36,88%. Через адміністративно-територіальну реформу, COVID-19 та нове виборче законодавство ці вибори виявились найскладнішими в історії України. 27-29 січня відбудеться онлайн-конференція “Місцеві вибори 2020 в Україні: висновки та рекомендації”.

Мета події: аналіз та оцінка проведення місцевих виборів 2020, визначення та обговорення короткострокових і довгострокових рекомендацій для подальшого посилення та вдосконалення демократичних умов для проведення виборів у майбутньому.

Серед учасників онлайн-конференції — Олег Діденко (Голова ЦВК), Ольга Айвазовська (Голова правління Громадянської мережі «ОПОРА» ), Пітер Ербен (старший директор IFES в Україні, старший міжнародний радник з виборів), Євген Побережний (Координатор проєктів ОБСЄ в Україні), Олена Литвиненко (в.о. Голови Офісу Ради Європи в Україні).

У конференції візьмуть участь, зокрема, представники виборчих комісій, Державного реєстру виборців, парламенту, громадянського суспільства, національні експерти та представники ЗМІ.

Фото надане прес-службою ЦВК

Під час заходу обговорюватимуть вдосконалення законодавства та практики, презентують результати національного опитування.

Окрім цього, учасники розділяться на 8 робочих груп, кожна з яких опрацьовуватиме окремі питання виборчого процесу (вибори в умовах карантину, фінансування місцевих виборів, передвиборна агітація і тд).

Результатом повинні стати короткострокові та довгострокові рекомендації для проведення виборів у майбутньому.

Конференція стане цінною платформою для конструктивного діалогу між ключовими залученими сторонами, оскільки міжінституційна співпраця є одним із найважливіших підходів до подальшого вдосконалення виборчого процесу. Частину виступів спікерів можна дивитись на нашій сторінці FB та каналі Youtube.

Цей захід організований Центральною виборчою комісією, Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Радою Європи за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.