10 лютого в приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області відбулося традиційне звітування керівника перед громадськістю про підсумки роботи Фонду області за минулий рік. Серед запрошених – представники Київської облдержадміністрації, громадських та ветеранських організацій, об’єднання роботодавців, профспілок, учасників операції об’єднаних сил, «Героїв Небесної Сотні» .

Насамперед начальник Фонду повідомив, що основне завдання, поставлене перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій – виконано. За 2020 рік профінансовано та вчасно виплачено пенсій на 23 млрд 408 млн грн, що в порівнянні з 2019 роком більше на 2 млрд 940 млн грн.

Упродовж 2020 року проведено 7 перерахунків пенсій, в число яких входить перерахунок як цивільним, так і військовим пенсіонерам. На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області (далі – Головне управління) перебуває 548 тисяч пенсіонерів (з яких – 29 тисяч колишніх військовослужбовців, 220 тисяч учасників аварії на ЧАЕС, понад 20 тисяч ветеранів війни). Середній розмір пенсії цивільних пенсіонерів по області становить 3 435,67 грн, а з урахуванням розміру пенсій колишніх військовослужбовців – 3 563,10 грн.

Також наголосив, що з метою наближення послуг до громадян, на території Київської області функціонує 33 громадські приймальні Пенсійного фонду, 76 пунктів прийому громадян та 56 агентських пунктів. На період карантину прийом у зазначених пунктах на віддалених робочих місцях було призупинено, проте, на сьогодні відбувається поетапне відновлення цієї роботи. Щодо ж до прийому громадян безпосередньо в сервісних центрах, то робота в даному напрямку не припинялась ні на день. З дотриманням усіх карантинних обмежень всі громадські приймальні функціонували безперебійно, навіть у період жорсткого карантину.

Значна увага приділялася дистанційним формам обслуговування громадян:

  • вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України, де зареєстровано понад 436 тис осіб області;

  • «автоматичному призначенню пенсій» – скористалося 507 пенсіонерів;

  • телефонам “гарячих ліній” – скористались понад 89 тисяч громадян.

2020 рік ознаменувався посиленою роботою в напрямку погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України, яке склало 28 млн грн.

По завершенню заслуховування присутні представники громадських організацій висловили свою вдячність працівникам Фонду області за своєчасні виплати пенсій, наближення послуг до громадян, відкритої та прозорої діяльності органів державної влади.

Начальник Головного управління, в свою чергу, висловив слова подяки соціальним партнерам за особистий внесок у цю спільну справу, що сприяє створенню нової, модернізованої системи обслуговування громадян і забезпечення прав кожного пенсіонера. Адже нами реалізовано ряд спільних заходів, які були спрямовані на удосконалення роботи щодо пенсійного забезпечення пенсіонерів Київської області.