На минулому тижні рибоохоронний патруль Київської області спільно з поліцією задокументував 38 порушень риболовлі та вилучив більше 120 кілограмів риби.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Київського рибоохоронного патруля у Facebook.

Із загальної кількості порушень – 18-ть грубих порушень правил рибальства, шість порушень правил рибальства. Окрім того, два протоколи за вилов риби, занесеної до Червоної книги України, п’ять актів виявлення та вилучення безгосподарського майна, п’ять протоколів за реалізацію риби без будь-яких документів і ще два – за продаж заборонених знарядь лову.

В результаті рейдів рибоохоронний патруль вилучив 122 кілограми риби, 21 сітку, сім ятерів, шість човнів, два “павука” та раколовки, а також знаряддя для вилову методом  багріння – драч. Загальна сума нанесених збитків становить 55,7 тисяч гривень.

На Київському водосховищі, у районі села Старі Петрівці 7 серпня, наприклад, затримали чоловіка, який ловив рибу сіткою. В результаті, виловив рибу плітку – 8 штук, і по одному судаку та плоскирки. Загальна вага улову склала 3 кілограми. Нанесені природі та державі  збитки становлять 1224 грн.

На Канівському водосховищі в районі села Витачів Обухівського району в цей же день затримали порушника, який сіткою з дерев’яного човна незаконно виловив 15 штук плоскирки, плітки – 2 штуки та краснопірку, карася і синця. Загальна вага – 2 кілограми. Збитки – 850 грн.

“У обох випадках складено протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Заборонені знаряддя лову, човен та рибу вилучено до рішення суду”, – зазначив начальник рибоохоронного патруля Київської області Володимир Мухін.

На стихійному ринку у Яготині контроль виявив 25 кілограмів свіжого карася. Власника риби встановити не вдалось. Складено відповідний акт, рибу здали до рибоприймального пункту. На ринку у Святошинському районі Києва чоловік продавав 10 кілограмів лина і 2 кілограми щуки без будь-яких документів їх законного походження. Складено протокол. 11 серпня на річці Іржавець у Яготині затримали порушника, який з човна за допомогою шести ятерів виловив 240 штук карася вагою 13 кілограмів. Нанесені збитки оцінені у 4 080 гривень. Складено протокол, а заборонені знаряддя лову, човен та рибу вилучено до рішення суду.

Порушення правил риболовлі, крім того, були зафіксовані на річках Роставиця, Супій, на озері Сонячне і на ставку міста Яготин. Без документів незаконно рибу намагались продати на столичних ринках “Юність”, “Рибалка”, на стихійному ринку біля метро “Славутич”, у магазинах “Раки” на Великій кільцевій, на ринку міста Вишневе та у магазині “Рибалка” у місті Богуслав.