Під час першого етапу вакцинації в області будуть працювати 23 мобільні бригади, які пройдуть підготовку до проведення щеплень проти COVID-19. Крім цього, в Київській області провели аудит холодильного обладнання в закладах охорони здоров’я первинної ланки, які можуть бути задіяні для зберігання вакцини.

Коли вакцина від коронавируса з’явиться в Україні?

Україна в рамках глобального механізму COVAX розраховує отримати щонайменше 8 млн доз вакцини від коронавируса, чого вистачить для вакцинації 4 млн українців.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що перші поставки почнуться в лютому 2021 року. Україна, швидше за все, отримає вакцину розробки Pfizer / BioNTech.

В кінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я України підписало контракт на поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від коронавируса виробництва Sinovac Biotech.

Перша партія вакцини буде поставлена ​​в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або регуляторами США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, Європейського Союзу.

Довідка “Нової Доби”:

Вакцинація в Україні буде проходити в п’ять етапів:

січень-квітень 2021 – люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з коронавірусів;
квітень-червень 2021 – люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надають медичні послуги;
червень-вересень 2021 – люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави;
вересень 2021-березень 2022 – люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
після березня 2022 – вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетні групи. Планується після виконання попередніх етапів вакцинації, якщо буде широкий доступ до вакцин і повне ресурсне забезпечення.