Громадяни Росії, які нелегальним шляхом прибули на тимчасово окуповані українські території, після їх повернення під контроль України, повинні будуть покинути країну, заявив віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резников. Про це він сказав в ефірі телеканалу «Дім». – пише “Радіо “Сводода”

«Громадяни Росії, які незаконним способом прибутку на тимчасово окуповані території, повинні будуть покинути Україну», – сказав він.

На думку українського міністра, «завезені» за час анексії до Криму громадяни Росії «не є громадянами України», оскільки «приїхали на півострів або добровільно, або насильно».

«Вони, по суті, є пособниками цього злочину, що вчиняється офіційної Росією, офіційним Кремлем. Тому їх доля … Я не люблю слово «депортація», воно несе дух сталінського режиму. Але українським законодавством передбачено видворення з країни », – сказав міністр.

Разом з цим, за словами Рєзникова, в затвердженій РНБО стратегії по деокупації і реінтеграції Криму, один з головних пунктів – це те, що громадяни України, які проживають на окупованих територіях «є заручниками ситуації». Тому жителям, які не порушували українське законодавство, нічого не загрожує.

«Вони повинні вірити, що Україна повернеться і у них не буде проблем у вільній Україні, в демократичній, ліберальній, на відміну від того жаху в якому вони сьогодні перебувають. Їх перестануть незаконно обшукувати, заарештовувати, забороняти їм збиратися на вулицях, щоб висловлювати свою думку … Ніякого комендантської години, ніяких підвалів – на відміну від окупованих територій. Тому боятися їм точно не потрібно », – підкреслив віце-прем’єр.

Раніше Резников у відповідь на питання журналістів про те, що київська влада планує робити з російським населенням, яке переселили до Криму для зміни етнічного складу півострова, заявив, що «точно не збирається порушувати чиї-небудь гуманітарні права».

«У всіх буде можливість вільно прийняти рішення. Якщо захочуть легально жити на території України, вони можуть отримати статус іноземних громадян, прийняти українське громадянство або жити як особи без громадянства. Або ж ці люди можуть прийняти інше рішення – повернутися на свою історичну батьківщину. Ми не збираємося, на відміну від спадкоємців сталінського режиму, займатися депортаціями », – сказав міністр.