Центральна виборча комісія стурбована ситуацією на Івано-Франківщині, де фактично зупинено встановлення підсумків голосування на виборах народного депутата України в ОВО № 87.

На цей час діяльність окружної виборчої комісії вже другу добу заблоковано, зокрема, у зв’язку із відсутністю кворуму.

ЦВК у межах своєї компетенції вживає всіх необхідних заходів для розблокування роботи окружної виборчої комісії та забезпечення прийняття від дільничних виборчих комісій виборчої документації.

Так, 30 березня 2021 року Комісія невідкладно розглянула відповідні подання та внесла зміни до складу ОВК ОВО № 87, замінивши чотири члени цієї комісії, серед яких і голову ОВК. Сьогодні, 31 березня 2021 року, Комісія оперативно розглянула чергові подання і знову замінила голову та одного із членів ОВК № 87.

ЦВК сподівається, що проведені зміни дозволять відновити роботу окружної виборчої комісії та продовжити процес встановлення підсумків голосування.

Разом з тим закликаємо суб’єктів подання кандидатур до складу ОВК відповідально ставитись до підбору осіб, які пропонуються до складу комісії,  задля уникнення подальшого блокування її роботи.

Крім того, звертаємо увагу членів ОВК на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства України під час виконання своїх повноважень та організації роботи, а також окремо акцентуємо увагу на кримінальну відповідальність за ухилення від виконання своїх обов’язків у роботі комісії без поважних причин.

Просимо суб’єктів та інших учасників виборчого процесу утриматися від висловлювань чи дій, які можуть негативно вплинути на перебіг встановлення результатів виборів.

Комісія зауважує, що відповідно до закону результати виборів повинні бути встановлені не пізніше 12 квітня 2021 року, а тому затягування прийому виборчої документації від дільничних виборчих комісій та встановлення підсумків голосування є неприпустимим.

ЦВК моніторить ситуацію та буде невідкладно вживати всіх необхідних заходів реагування для якнайшвидшого встановлення достовірних результатів волевиявлення виборців у ОВО № 87.

 Управління комунікації        Секретаріату ЦВК