Реалізацію проекту «Укравтодору» зі створення Київської об’їзної дороги планують почати вже влітку в рамках програми президента «Велике будівництво». Про це повідомила прес-служба «Укравтодору», пише сайт «Сегодня».

Весь проект планується реалізувати протягом 4 років. Будівництво об’їзної дороги є частиною проекту Великої кільцевої автомобільної дороги, який передбачає спорудження так званого «півкільця» загальною протяжністю близько 150 км. Дорога допоможе розвантажити столицю від транспорту, а для транзитного транспорту створить комфортні умови проїзду.

Планується, що об’їзна дорога з’єднає траси М-07 Київ – Ковель, М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса і Н-01 Київ – Знам’янка, а також Н-08 Бориспіль – Маріуполь і М 03 Київ – Харків і об’їзд м Бровари.

За даними «Укравтодору», проект буде складатися з 5 ділянок:

Від М-06 Київ – Чоп до М-05 Київ – Одеса протяжністю 35,2 км.
Від М-07 Київ – Ковель – Ягодин до М-06 Київ – Чоп протяжністю 18,1 км;
Від М-05 Київ – Одеса в Н-01 Київ – Знам’янка протяжністю 22,9 км;
Будівництво мостового переходу через р. Дніпро з підходами до Н-01 Київ – Знам’янка та Гора – Рогозів протяжністю 25,7 км;
Від Гора – Рогозів до М-03 Київ – Харків протяжністю 9,7 км.
Перші дві ділянки вже проектуються, тендер на проектування ще двох ділянок був оголошений в березні 2021 року – в даний час триває подача пропозицій. Тендер на проектування останньої ділянки буде оголошений найближчим часом, заявили в «Укравтодорі».

Влітку 2021 року буде готові проекти перших ділянок і почнеться будівництво першої черги дороги.

Вже цього літа навколо Києва почнуть будувати окружну трасу