Український інститут та Представництво ЄС в Україні запускають програму Alteration

Alteration – це серія онлайн-подій для фахової аудиторії у сфері культури, яка присвячена темі встановлення, розбудови та утримання міжкультурних зв’язків між Україною та Європейським Союзом під час невизначеності, змін та нестабільності, спричиненими пандемією. Програма здійснюється за підтримки Європейського Союзу, через Платформу культурних відносин (Cultural Relations Platform).
Фахівці культурного середовища обговорять, як трансформуються культурні зв’язки у «новій реальності», яку сформувала пандемія. Керівники програм та управлінці представлять випадки і приклади, як культурні та неурядові інституції адаптуються в часи змін та невизначеності. Експерти поділяться корисними порадами, як промотувати культурні ініціативи цифровими інструментами.

Цитата: «Alteration – це ще одна ініціатива Європейського Союзу в Україні, яка спрямована на підтримку діячів культурного та креативного сектору для відновлення після кризи COVID-19. Програма сприятиме відновленню зв’язків з європейськими колегами і засвоєнню найкращих практик в умовах нової реальності виживання і розвитку. Ми цінуємо співпрацю з Українським інститутом, однією з найбільш динамічних та сучасних організацій в екосистемі культурних інституцій в Україні», – коментує Ксав’є КАМЮ, в.о. керівника програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.
Цитата: «Важко сказати, як довго ще триватиме карантин і оцінити наслідки, яких він заподіяв, але що почали робити культурні інституції, то це вивчати, які можливості відкрили для нас закриті кордони і двері офісів. Які зміни стали незворотніми, а в чому ми стали сильніші. Ми продовжуємо вчитися бути стійкими, адже не знаємо напевно, які глобальні кризи нас ще чекають попереду. Попри локдаун наше партнерство з ЄС дає нам можливість продовжувати встановлювати зв’язки, формувати причетність і розбудовувати професійну інтеграцію», – розповіла програмна директорка Українського інституту Ірина Прокоф’єва.
Серія подій розпочнеться онлайн-конференцією The New Normal of Cultural Relations, яка відбудеться 29 квітня.
Реєстрація на подію доступна за посиланням: https://forms.office.com/r/84WB5qDFbv
Робоча мова заходу: англійська.
Розклад подій:
Подія-відкриття – онлайн-конференція The New Normal of Cultural Relations: 29 квітня
Література: 5-7 травня
Громадянське суспільство: 17-18 травня
Музика: 27-28 травня
Перформативні мистецтва: 10-11 червня
Візуальні мистецтва: 17-18 червня
Подія-закриття: 8 липня
Участь у більшості подій можлива за попередньої реєстрації.
Слідкуйте за оновленнями і відкриттям реєстрацій на фейсбук-сторінках Українського інституту та Представництва Європейського Союзу в Україні.
Запис окремих виступів та презентацій буде доступним у публічному просторі. Також в рамках програми буде створено збірник найкращих практик та прикладів з України та ЄС, що ілюструють нові формати роботи та інструменти подолання кризи інституціями культури та громадянського суспільства у 2020-2021 році.
Довідка “Нової Доби”: Alteration підтримується через Платформу культурних відносин ЄС (Cultural Relations Platform). Cultural Relations Platform – це проєкт, що фінансується ЄС, розпочатий у квітні 2020 року, для розвитку міжнародних культурних відносин з Європейським Союзом. CRP опікується широким набором тем – від політичної підтримки інституцій ЄС до підтримки співпраці між європейським та світовими культурними та творчими секторами, а також зміцнення спільнот фахівців через спеціальні тренінги та обміни.
Український інститут  – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створюємо можливості для взаємодії українців зі світом.Ui.org.ua  
За додатковою інформацією звертайтесь до Press@ui.org.ua
Використано: прес-реліз Представництва ЕС в Україні