День секретаря відзначають і помічники директора, і офіс-менеджери. Ця професія входить до п’ятірки найбільш затребуваних у світі . Саме слово «секретар» утворилося від латинського «секрет». У Стародавньому Римі секретарями називали довірених людей, яких присвячували в таємниці.

        Поки керівники в напівтемряві їдуть на підфарниках, їх секретарі і помощик включають фари дальнього світла. І бачать далі …

         Цікаво, що перші курси в світі, на яких почали проводити підготовку секретарів як професіоналів, стартували в Україні, в місті Харків. Сталося це в 1868 році. Пізніше секретарські курси з’явилися в Америці, Англії та Франції. За роки святкування склалися традиції. Наприклад, в Німеччині секретар в свій професійний день може відрізати частинку краватки боса. В Англії директор запрошує секретаря до себе додому на звану вечерю.
           Секретарі, працюючи біля шефа щодня, знають всі нюанси діяльності, часто допомагають приймати важливі рішення, а іноді приймають їх самостійно. Від правильно злагодженої роботи, теплого прийому почесних гостей, грамотно оформлених паперів – залежить успіх справи.
              Для ефективної роботи секретар повинен володіти такими якостями: хорошими зовнішніми даними; уважністю; почуттям гумору; чуйністю;
грамотністю; умінням швидко перемикатися з одного виду діяльності на інший. Жарт секретарів: Без голови може бути вершник, але не кінь.
                 Гасло свята: Щоб залишатися собою секретар повинен бути вище себе і – вище свого шефа! Ким би ти не був – будь краще!

Михайло Арошенко, ветеран Броунівського руху номенклатури, м. Дніпро