Через тиждень після першої поставки вакцин за програмою COVAX, Україна безкоштовно отримала 367 200 доз вакцини AstraZeneca-Oxford AZD1222.
“Україна нарощує масштаби імунопрофілактики завдяки міжнародній програмі COVAX. Ця,  вже друга, поставка вакцин, що здійснюється незабаром після першої, є наступним і  ще  потужнішим кроком до подолання пандемії. Європейський Союз й ініціатива «Team Europe», спільно з нашими партнерами, залишаються на боці України у боротьбі з вірусом і  його наслідками для системи охорони здоров’я, економіки і вразливих груп», – сказав Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.
Новоприбула партія препаратів AstraZeneca використовуватиметься для щеплення цільових верств відповідно до Національного плану вакцинації (Дорожньої карти), схваленої Міністерством охорони здоров’я України, переважно громадян старшого віку (60+) та невакцинованих осіб пріоритетних груп першого етапу імунізації, у тому числі медпрацівників, соціальних працівників і осіб, які надають інші життєво важливі послуги.У межах програми COVAX також очікується надходження до України подальших партій вакцин найближчими місяцями.Україна приєдналася до COVAX за підтримки «Team Europe», ВООЗ, ЮНІСЕФ та інших міжнародних партнерів. Препарати AstraZeneca доставив департамент постачання ЮНІСЕФ, відповідальний за всі поставки вакцин за програмою COVAX до країн Європейського регіону ВООЗ Європейського регіонального офісу ВООЗ.COVAX – це один з напрямків Програми прискореного доступу до інструментів протидії COVID-19, у межах якого забезпечується наявність препаратів для щеплення.
Програма є  глобальною ініціативою, що впроваджується спільно Коаліцією з інновацій для готовності до епідемій (CEPI), Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), які співпрацюють з виробниками вакцин у розвинутих країнах і країнах, що розвиваються, а також з ЮНІСЕФ, Світовим банком й іншими організаціями. Це єдина глобальна ініціатива, що взаємодіє з урядами та виробниками для забезпечення наявності вакцин проти COVID-19 у глобальному масштабі – у державах як з вищими, так і нижчими рівнями доходів. У  межах COVAX було створено набір різноманітних препаратів, що підходять для різних умов і груп населення, та наразі виконується план поставки принаймні 2 млрд доз вакцин до країн-учасниць в усьому світі у 2021 році, у тому числі щонайменше 1,3 млрд доз, закуплених донорами для 92-х учасників COVAX з нижчими доходами населення за підтримки Gavi COVAX AMC.  
Довідка “Новох Доби” Європейський Союз протидіє пандемії коронавірусу за допомогою ініціативи «Team Europe» («Команда Європа»), спрямованої на порятунок життів шляхом надання швидкої цільової підтримки партнерам ЄС у їхній боротьбі з пандемією. Така підтримка складається з ресурсів, що надаються ЄС, його державами-членами та фінансовими інституціями, такими як Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку. Із внеском у розмірі 2,47 млрд євро «Team Europe»  є одним з найбільших донорів механізму COVAX.На додаток до COVAX з початку 2020 року Європейський Союз залучив понад 190 млн євро на допомогу Україні для подолання викликів, пов’язаних з COVID-19, таким чином підтримавши систему охорони здоров’я, медпрацівників первинної ланки, малі та середні підприємства, а також вразливі групи населення. Крім цього, було активовано Механізм цивільного захисту ЄС, у межах якого держави-члени Європейського Союзу передають Україні обладнання і засоби медичного призначення. ЄС також надає Україні макрофінансову допомогу розміром 1,2 млрд євро для зменшення економічних наслідків пандемії.