На Київщині ФГ «Геркулес» планує розширити плантацію волоських горіхів з 15 до 50 га. РЕКОМЕНДУЄМО «Як Бджола» планує на третину збільшити площу сертифікованих органічних земель Компанія «Сади Дніпра» почала висаджувати грушевий сад.

Про це розповів Віктор Шеремета, засновник фермерського господарства, передає Kurkul.com. «Торік у господарстві заклали плантацію волоських горіхів і фундука під крапельним зрошенням. Загальна початкова площа — близько 15 га, але ми плануємо розширювати цей напрям. У недалекому майбутньому плантацію збільшать до 50 га», — розповів Шеремета.

Крім того, у господарстві вирощують основні с/г культури: близько 20% площ відведені під озиму пшеницю, ще 30% — під кукурудзою та 20% — під соняшником. Вирощують у ФГ «Геркулес» і олійні: сою та ріпак. «Кілька років тому в господарстві вирощували яру пшеницю, однак від цієї культури довелося відмовитися через агрокліматичні зміни. Весна й літо стали настільки посушливими, що яра пшениця, просто не встигає досягти свого потенціалу», — пояснив засновник фермерського господарства.

Також:

ФГ «Натс’ен’Гарден», яке має на Київщині насадження 22 га органічного фундука десертних сортів, цього року починає вирощувати органічну спаржу.

Про це розповіла керівник фундукового саду «Натс’ен’Гарден» Ніна Смирнова під час регіонального форуму «Органічна Україна 2021. Київ».

«Загальна площа земель господарства складає 25 га, і на вільній ділянці ми вирішили спробувати посадити спаржу. В саду використовуємо технології, які дозволяють автоматизувати виробництво та по максимуму механізувати роботу», — розповідає Ніна Смирнова.

За її словами, ФГ «Натс’ен’Гарден» отримало поворотну фінансову допомогу від держави як новостворене господарство та на закладку багаторічних насаджень.

«Нам пощастило, адже ми працюємо в тому сегменті, який міністерством був виділений як пріоритетний», — зауважує Ніна Смирнова.