Аналітики grc.ua провели невелике опитування як карантин весною 2021 вплинув на роботу співробітників українських компаній.

На думку респондентів, коронакриза та локдаун мали вплив на усі професійні сфери в Україні. Опитувані скаржаться на зменшення прибутку, зміни у соціальному пакеті, звільнення або скорочення робочих годин. Найбільше постраждали такі професійні сфери: «туризм, ресторани» (99% опитуваних стверджують, що ця отрасль перенесла локдаун найважче), «спорт, фітнес» (93%), «транспорт» (80%). Найменше криза зачепила спеціалістів IT/телекому (10%), юристів (14%),  бухгалтерів (15%) та державних чиновників (15%).  

Але, є і позитивні зрушення. Серед змін на краще багато респондентів назвали можливість гнучкого графіку, можливість більше часу проводити із рідними та не витрачати час на дорогу. Також, багато хто відчув турботу компаній про стан здоров’я співробітників: введення страхування від ковіду, антисептики в офісі, маски та інше. 47%  опитуваних вважають, що від локдауна виграли компанії сфери IT/телеком, медичної сфери (46%) та страхування (37%).