Реєстрація місця проживання – одна з найпопулярніших в Україні та Київській області адміністративна послуга.  За результатами першого кварталу у Київській області  за цією послугою звернулись понад 64 тисячі громадян.

Згідно з змінами, внесеними до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.201 № 207 з 1 квітня 2021 року передача інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб від органів реєстрації до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби з подальшою її передачею до Єдиного державного демографічного реєстру здійснюється виключно в електронній формі.

Формування реєстру територіальної громади шляхом використання публічного сервісу «Реєстр територіальної громади» на офіційному веб-сайті ДМС здійснює 63 громади; 6 громад – засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи.

Та вже в скорому часі реєстрацію місця проживання можна буде здійснювати онлайн. 5 травня в Верховній Раді зареєстровано законопроєкт№ 5463 під назвою “Проект Закону про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні”, який дозволить спростити процес отримання послуги з реєстрації місця проживання. Цей законопроєкт розроблявся  Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ України та Державною міграційною службою України за сприяння Програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східна Європа, і SURGe за підтримки уряду Канади.

Після ухвалення законопроєкту послуга стане доступною незалежно від того, який тип паспорту ви маєте, — паспорт-книжечку або ID-картку.

“Цим законом ми скасовуємо штамп у паспорті та витяг з ID-картки про прописку. Більше не буде потреби ходити в ЦНАПи чи військкомати. Достатньо лише авторизуватися в застосунку Дія чи на порталі та зробити декілька кліків. Також ми відв’яжемо прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона справді не є потрібною. Наприклад, оформлення пенсій або отримання високоспеціалізованої медичної допомоги”, – розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю “Громадському радіо».

Михайло Федоров зазначив, що після ухвалення законопроекту головним завданням чиновників буде не вимагання купи довідок, а перевірка місця проживання в онлайн-системі:

“Ми перекладаємо зберігання цих даних з українців на онлайн-систему. Це абсурд, коли держава вимагає в тебе документ, яким сама ж і володіє. Українці більше не витрачатимуть тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть”.