За відповідне рішення проголосували депутати на черговій сесії Житомирської міської ради.

За словами директорки департаменту соціальної політики міської ради Вікторії Краснопір, депутати міськради внесли зміни в рішення, яке було ухвалене ще у 2015 році.

— У цьому рішенні передбачене звільнення від сплати за комунальні послуги членів сімей загиблих, адже держава звільняє їх від цієї сплати в розмірі 50%, і міська рада з 2015 року теж долучилася до цього і додає ще 50% звільнення від сплати комунальних послуг в межах соціальних норм. Але, наразі, введена нова послуга з розподілу природного газу. Цими змінами ми затверджуємо нове положення, куди включаємо і цю послугу, — зазначила Вікторія Краснопір.

Також депутати скасували частину рішення щодо відшкодування комунальних послуг для добровольців.

— Ми виводимо з цього рішення добровольців, оскільки у 2019 році міською радою було ухвалено рішення включити добровольців та здійснювати їм відшкодування з міського бюджету в межах 75% вартості комунальних послуг, як учасникам бойових дій, — говорить пані Краснопір.

Таке рішення було ухвалено на основі закону № 329-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції», що набув чинності на початку минулого року. Цей закон надав можливість членам добровольчих формувань отримати офіційний статус УБД і відповідні соціальні пільги та гарантії, які передбачені для ветеранів та їхніх сімей.