Київська обласна лікарня увійшла в пілотний проект Міністерства охорони здоров’я з трансплантації і отримала необхідну ліцензію. На базі медзакладу вже провели першу операцію з забору нирок. Одну з них одразу ж успішно пересадили пацієнту, а іншу передали для пересадки в Київський центр нефрології.

Про це сьогодні, 14 травня, повідомив очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін.

«Розвиток трансплантації був для нас одним із пріоритетних. Ми суттєво працювали в цьому напрямі і фактично здійснили прорив. На базі обласної лікарні відкрили центр трансплантації. Наразі триває його активна модернізація та формування команд. Першу операцію медики вже провели. Житель Київщини, якому пересадили нирку, почуває себе добре та йде на поправку. Окремо хочу висловити слова вдячності родичам померлого, які дали згоду на трансплантацію органів для порятунку двох людських життів», – прокоментував Василь Володін.

Також він пояснив, що аналоги таких центрів мають лише кілька областей в Україні. Київщина відтепер – одна з них.

В області вже сформували стратегію з розвитку трансплантації. Її мають затвердити на найближчому засіданні госпітальної ради.

Наразі фахівці центру трансплантації на Київщині готуються провести ще одну операцію. Цього разу це буде родинна пересадка нирки.

Повідомляє пресслужба Київської ОДА