Як можна побачити сьогодні на сайті Флайтрадар наші європейські партнери, як і обіцяли, відправляють назад до дому літаки білоруської авіакомпанії “Белавіа”, натомість українське небо щиро приймає лукашенківські рейси, які летять по всьому світу у своїх справах, як наче й не було жодного терористичного акту білоруського режиму проти європейських авіакомпаній з метою розправи із власною політичною опозицією.

На цьому скріншоті видно, як польські авіадиспетчери розгорнули додому білоруській літак, щ о намагався полетіти у Барселону. Він накрутив чималу спиральку в повітрі очікуючи дозволу на пролет на територію ЄС, але довелося повертатися у рідний Мінськ, бо світове співтовариство вочевидь не залишило безкарним самопроголошеного президента Білорусі та його авіакомпанії.

Але, натомість, українська влада, терпимо, якщо не сказати більше, поставилася до сусідських “викрутасів”, літаки “Белавиа” ба навіть невідомі військово- транспортні рейси, сміливо перелітають через український повітряний простір. На цьому скріншоті видно, як через українську територію полетіли “у справах” лукашенківські бізнесмени у албанську столицію – Тирану.

А це вже, втомившись від тяжкої праці, “завдяки” дозволу української повітряної влади – полетіли відпочивати до Шарм-ель -Шейху…

Ба більше, сьогодні в ночі, українською територією пролетів загадковий, можливо військовий борт ІЛ-62М, без розпізнавальних знаків. Як говорить “вікіпедія” – протягом кількох десятиліть Іл-62 служив і служить як урядовий («борт № 1») — в СРСР, Російській Федерації, Україні. І що “на сьогоднішній день в комерційній експлуатації не залишилося літаків цього типу, вони літають тільки в ВПС, МНС та спеціальних льотних загонах.” Тоді, який же з цих бортів вилетів із лівійського аеропорту біля Тріполі й спокійно, з дозволу України і через наш повітряний простір, сів собі десь у Білорусі.

Нічний рейс спецборту Лівія – Білорусь, через територію України

Місце зникнення ІЛ-62 М з флайтрадару

Отже, судячи з самих простих спостережень, ми, як завжди, найгучніше прокричали, але найменше зробили: заборонивши “Белавиа” літати до українських міст, українська влада, як завжди вдалась до напівзаходів, оскільки, саме через наше небо, продовжують свої авіарейси білоруські (а можливо і російські, як ми писали вище) літаки. З огляду на це – чи довго триватимуть європейські санкції стосовно білоруської авіації – не відомо… адже втрачати на авіатранзиті не хочемо не лише ми. Натомість “бацька” вільно продовжуватиме своє терористичне полювання за політичною опозицією звинувачуючи кого завгодно, але не себе. Як кажуть в Україні: “хто “насмітив” – Хамас”…

Олег Пустельник