Волоський горіх є найпоширенішим для України. На нього припадає 99,9% вирощених в Україні горіхів. У минулому році в нашій країні було вироблено 113,4 тис. тон волоських горіхів, що на 10% менше обсягів попереднього року.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, основною причиною скорочення було зменшення врожайності і незначне зниження площ під насадженнями горіхів.

Незважаючи на те, що 99% горіхів вирощується в господарствах населення, даний продукт активно експортується з України, констатив в УКАБ. Близько 25-30% українських волоських горіхів реалізується за кордон. В Україні налагоджена система збору горіхів у населення з подальшою обробкою (досушування, зняття шкаралупи і т.п.) і реалізацією більшими партіями. Волоський горіх експортується в 2 станах: в шкаралупі і без. Найбільшою популярністю користуються горіхи без шкаралупи – на даний вид продукту в 2020 році припав 91% експортної виручки від волоських горіхів.

«Варто відзначити значне скорочення українського експорту волоських горіхів. Так, в 2020 році було експортовано даного виду горіхів на $ 98,1 млн, що на 29% нижче за показник попереднього року. Основною причиною скорочення послужило загальне скорочення обсягів світової торгівлі волоським горіхом. Світові обсяги торгівлі волоським горіхом в шкаралупі впали на 25%, без шкаралупи – на 5%. Однак навіть в такій ситуації Україна займає 4-е місце в рейтингу найбільших світових експортерів волоських горіхів без шкарлупи », – коментує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Основними покупцями волоських горіхів на світовому ринку в 2020 році були: Франція (14% експортної виручки), Туреччина (11%) і Греція (10%).