У відповідь на конфлікт, що вже восьмий рік поспіль триває на сході України, Європейська Комісія оголосила про надання гуманітарної допомоги на суму 25,4 мільйонів євро для забезпечення підтримки населення, якe все ще страждає від бойових дій, що не припиняються. Таким чином, від початку конфлікту загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС сягнув 190 мільйонів євро.
Янез Ленарчич, єврокомісар з антикризового управління, зазначив: «Конфлікт на сході України й надалі спричиняє важкі наслідки для цивільного населення, водночас увага ЗМІ та міжнародного співтовариства згасає. ЄС продовжує реагувати на забезпечення гуманітарних потреб по обидва боки лінії розмежування. Хоча ми продовжуємо допомагати тим, які переважно страждають мовчки, слід шукати сталих рішень для забезпечення миру і стабільності».
Заявлене сьогодні фінансування допоможе людям, які постраждали від наслідків конфлікту, отримати доступ до медичних послуг, включаючи підвищення рівня готовності та реагування на пандемію COVID-19, а також до послуг із отримання захисту, зокрема юридичної підтримки. Це надасть змогу відремонтувати пошкоджені будинки, школи та лікарні, а також забезпечить найбільш вразливих осіб засобами для задоволення базових потреб і доступом до питної води та освіти в умовах надзвичайних ситуацій. Пріоритетними будуть потреби вразливих категорій населення, таких як люди похилого віку та особи з обмеженими можливостями. 
ДОВІДКА “НОВОЇ ДОБИ” З березня 2014 року від наслідків конфлікту на сході Україні постраждало понад 5,2 млн осіб, з яких 3,4 млн все ще потребують гуманітарної допомоги. Конфлікт, що триває, й надалі погіршує гуманітарну ситуацію для цивільних осіб по обидва боки лінії розмежування. Люди мають труднощі, пов’язані з браком засобів до існування й доступу до їжі, разом з тим погіршується психічне здоров’я населення та психосоціальна ситуація. Пандемія коронавірусу ще більше загострила й до цього катастрофічну ситуацію, в якій опинилося цивільне населення. Території в зоні конфлікту зазнали особливо важких наслідків з огляду на вік тамтешнього населення, занепад системи охорони здоров’я і труднощі з отриманням пенсій та інших послуг. Масові обстріли продовжують бути на заваді забезпечення життєво важливих послуг, таких як вода й електроенергія, по обидва боки лінії розмежування. Україна займає п’яте місце у світі за кількістю цивільних жертв, що постраждали від наземних мін та незнешкоджених боєприпасів. 
Додаткова інформаціяГуманітарна допомога ЄС в Україні (англійською) Контакти для преси:Балаш Уджарі, +32 2 295 45 78, balazs.ujvari@ec.europa.euДаніель Пулізі, +32 2 296 91 40, daniel.puglisi@ec.europa.eu