Cратегія зовнішньополітичної діяльності України припускає, що перегляд відносин з Російською Федерацією можливий після припинення збройної агресії та виплати репарацій. Лише тоді Київ готовий перейти до політики мирного співіснування.

Про це зазначається у стратегії, що була ухвалена на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів, повідомляє РБК-Україна.

У документі зазначено, що Україна у своїй зовнішній політиці на російському напрямку буде домагатися припинення збройного конфлікту і повернення тимчасово окупованих територій. Водночас передбачається, що це відбудеться не скоро, і доти Київ буде активно скорочувати залежність від торгівлі з Москвою.

«Очевидними умовами перегляду відносин з Російською Федерацією та переходу від конфронтації до «мирного співіснування» повинні бути припинення РФ агресії проти України і повернення тимчасово окупованих територій, здійснення компенсації та інших форм репарації за шкоду, заподіяну України внаслідок тимчасової окупації територій, відмова Російської Федерації від практики втручання у внутрішні справи України»

Стратегія зовнішньополітичної діяльності України

Нагадаємо, лідер руху «Спільна справа» Олександр Данилюк зазначав, що Україна повинна застосувати сучасні невійськові методи боротьби – тиснути на Росію економічно через судові позови держави і приватних осіб. Таким чином з агресора цілком реально стягнути кілька десятків трильйонів доларів і виплатити грошову компенсацію кожному українцю за незаконну анексію Криму і війну на Донбасі.

Заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко зазначив, що якщо Україна почне виплачувати репарацію жителям ОРДЛО, як це пропонують представники ООН, Київ визнає свою провину за початок війни.

Член правління міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова зазначила, що зупинити війну на Донбасі може лише участь у переговорах Великої Британії та США як країн-гарантів України за Будапештським меморандумом.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, будучи віце-прем’єром, говорив, що фінал війни на Донбасі полягатиме в тому, що Росія відновить зруйновані території або виплатить Україні компенсації. У президента Росії Володимира Путіна у відповідь зазначили, що Москва може виділити гроші на відновлення Донбасу, але це залежить шляхів врегулювання конфлікту.