11 квітня набув чинності Закон України “Про всеукраїнський референдум” і громадяни отримали законний механізм ініціювати проведення референдуму для безпосереднього вирішення важливих питань загальнодержавного значення.

За цим Законом першим етапом на шляху до референдуму є збори громадян, де створюється ініціативна група та формулюється питання на референдум. Наразі до Комісії надійшло 17 заяв від організаторів щодо проведення таких зборів. 16 з них вже відбулися і ЦВК зареєструвала 5 ініціативних груп.

У цьому контексті звертаємо особливу увагу на питання щодо скасування запланованих зборів громадян.

Закон не містить норм, які б урегульовували процедуру відміни проведення зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою чи скасування направлення на ці збори представника Центральної виборчої комісії, раніше уповноваженого її рішенням посвідчити факт проведення відповідних зборів”, – пояснює неможливість відміни процедури член Комісії Павло Любченко.

Відповідно, скасування організаторами зборів щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, не звільняють ЦВК від обов’язку відправити свого представника, якого Комісія своїм рішенням уповноважила посвідчити факт проведення відповідних зборів.

Тож Комісія закликає усіх ініціаторів максимально сумлінно та відповідально ставитись до питань планування та організації таких зборів – це дозволить зберегти час та ресурси громадян, які запланували взяти участь у зборах, а також ефективніше використовувати ресурси ЦВК.

Пресслужба
Секретаріату Комісії