Вакансії для людей з інвалідністю становлять 5% від усіх актуальних на кадровому порталі grc.ua. Найчастіше пропонують роботу у великих містах: Київ (14%),  Дніпро (8%), Харків (5%), Запоріжжя (3%) та Львів (3%). «Нова Доба» передруковує це дослідження з метою допомогти громадянам, які мають обмеження.

Переважна більшість (78%) вакансій, відкритих для людей з інвалідністю, пропонує оклад від 7 до 14 тис. грн. Так, касир у мережевому супермаркеті може розраховувати від 8 тис. грн. Досвід роботи із касою не є обов’язковим. Обіцяють безкоштовне навчання, офіційне працевлаштування та можливості кар’єрного росту. Ще 18% вакансій пропонують заробітну плату від 14 до 30 тис. грн. Наприклад, кандидат на посаду аналітика з продажів може претендувати на компенсацію від 25 тис. грн. Серед вимог: вища технічна або економічна освіта, відмінне знання Excel, знання та вміння застосовувати в роботі математичну статистику. 4% вакансій, відкритих для людей з інвалідністю, пропонують  набагато більшу компенсацію (від 30 тис. грн), але всі вони переважно зі сфери IT/телеком:  frontend-розробник, тестувальник, data analyst тощо. Знання англійської – обов’язкове.

Найчастіше роботодавці пропонують повну зайнятість (60% усіх вакансій для осіб з інвалідністю). Часткову зайнятість пропонує 39% роботодавців. Стажування відкрито лише для 1% кандидатів.

Практично усі пропозиції роботи (99%) для людей з інвалідністю обіцяють офіційне працевлаштування, оплачувані лікарняні, щорічні  обов’язкові та додаткові відпустки, скорочений робочий тиждень та інші пільги та компенсації, передбачені законодавством.

Аналіз ринку праці категорії «Медицина та фармацевтика»

Найбільше пропозицій роботи у медичній сфері у Києві (32% усіх актуальних вакансій категорії), Дніпрі та області (17%), Київській області (7%), Одесі та області (6%) та Запоріжжі та області (5%).

У червні роботодавці категорії «Медицина та фармацевтика» найбільш активно шукали лікарів-терапевтів (15% усіх відкритих вакансій категорії на кадровому порталі grc.ua), провізорів (12%) та фармацевтів (10%).

Середня пропонована заробітна плата  по Україні у категорії «Медицина та фармацевтика» становить близько 12 тис. грн. Майже половина пропозицій роботи (49%) пропонує оклад від 6.6 тис грн до 13.3 тис. грн. Ще 29% роботодавців пропонують компенсацію від 13.3 тис. грн до 20 тис. грн. Лікарі вузького профілю та терапевти із напрацьованою базою пацієнтів можуть розраховувати на зарплату від 20 тис. грн.

Найвищу компенсацію кандидатам категорії «Медицина та фармацевтика» пропонують у Харкові та області – середня заробітна плата категорії становить 21.9 тис. грн. На другому місці за рівнем заробітних плат для працівників медичної сфери  – Одеса та область (20 тис. грн). Трійку лідерів за рівнем компенсації закриває Київ (середня компенсація становить 18.3 тис. грн).