Рада Європейського Союзу оновила перелік країн, спеціальних адміністративних областей, інших утворень та територіальних органів, щодо яких слід скасувати обмеження на поїздки після їхнього перегляду відповідно до рекомендації Ради від червня 2020 року щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов’язкові подорожі до ЄС.На основі критеріїв та умов, викладених у рекомендації, держави-члени ЄС повинні поступово скасувати обмеження щодо перетину кордону для жителів України. Країни, що входять до Шенгенської зони (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), також беруть участь в даній рекомендації.
«Я дуже радий цій рекомендації Ради Європейського Союзу. Мобільність та міжлюдські контакти мають важливе значення для наших відносин і повинні бути відновлені. Важливо, щоб епідеміологічна ситуація в Україні продовжувала покращуватися. ЄС внесе свою частку в це, в тому числі шляхом спільного фінансування постачання вакцини COVAX» , – зазначив посол Матті Маасікас, голова Представництва Європейського Союзу в Україні.
20 травня 2021 року було оновлено критерії для визначення третіх країн, для яких слід скасувати поточне обмеження на поїздки. Вони охоплюють епідеміологічну ситуацію і загальну боротьбу з COVID-19, а також надійність існуючої інформації та джерел даних. Громадянам України настійно рекомендується перевірити вимоги конкретної країни перед поїздкою.
За додатковою інформацією звертайтеся за DELEGATION-UKRAINE-EC-NEWS@eeas.europa.eu